Eğitim

GÖNÜLLÜ ELÇİLER TRT HABER’DE

ekimayı içinde çekimleri yapılan “gönüllü elçiler” isimli program, 8 aralıkcumartesi günü, saat 18.35’te, trt haber ekranlarında yayınlanacak. 

trthaber tarafından hazırlanan “gönüllü elçiler” programı, yeni bölümünde aksarayÜniversitesi’ni konuk ediyor. programda, üniversite eğitimi almak için dünyanınfarklı ülkelerinden aksaray’a gelen öğrencilerin hikâyeleri paylaşılıyor.türkçe öğrenme süreci, sosyal ilişkiler, yeni bir yaşantıya adapte olma, yenibir çevre edinme, kendi kültürünü yaşama, türkiye, aksaray… birbirinden farklıdetayların uluslararası öğrencilerin gözünden anlatıldığı programın çekimleri geçtiğimizekim ayında kampüste ve şehirde gerçekleştirildi. program, 8 aralık cumartesigünü, saat 18.35’te, trt haber ekranlarında olacak. türkiye’nin İmparatorlukbakiyesi bir ülke olduğunu ve gönül coğrafyasının çok daha geniş bir alanıkapsadığını ifade eden aksaray Üniversitesi rektörü prof. dr. yusuf Şahin, aksaray’ınuluslararası öğrencilerin de evi olduğunu belirtti.

tolgaÖzlü’nün yönetmenliğini üstlendiği programda zinciriye medresesi’nde düzenlenenkültür gecesi, kampüsteki bisiklet turu, mehteran gösterisi eşliğinde aşureetkinliği ve ağaçlandırma çalışmaları gibi renkli detaylar yer alıyor.

 haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası