Eğitim

ESKİL’DE “EVDE ÇOCUK BAKIMI KURSU” TAMAMLANDI

aksaray’ın eskil İlçe kaymakamlığı, milli eğitimmüdürlüğü ve halk eğitim merkezi müdürlüğü tarafından düzenlenen sodes projesikapsamındaki “evde çocuk bakımı kursu” tamamlandı.   

eskil milli eğitim müdürlüğü tarafından düzenlenen sodesprojesi kapsamında kadınlara verilen “evde Çocuk bakım kursu” 6 aylık süreninardından sona erdi. kursa devam eden kursiyerler sertifikalarını yapılantörenle aldı. programda konuşan sodes proje sorumlusu İbrahim kılıçe, “evdeÇocuk bakım kursu 436 saatlik bir kurs olup sodes projesi kapsamındayapılmaktadır. bu kursu açmaktaki gayemiz, ilçemizde memur ve çalışma hayatıolan ailelerin çocuklarını eğitimli bireylere teslim etmelerini amaçladık.projemiz toplam 300 bin tl değerinde bir proje olup tuz gölü çevresinde meslekieğitim ve sosyal yaşamı geliştirmeye yönelik bir projedir” dedi. kurs hocasıayşe nar ise, “kursiyerlerimize evde çocuk bakımı ve gelişimi hakkında kursverdik. kursiyerlerimiz kurslarını başarılı bir şekilde tamamladı ve bugünsertifikalarını veriyoruz” dedi.

milli eğitim müdürü yaşar kolukısa da, “sodes projesikapsamındaki faaliyetlerimiz devam etmekte olup, yaklaşık 300 bin tldeğerindedir. bu projenin en önemli ayaklarından birisi de ‘evde Çocuk bakımıve gelişimi’ kursuydu. bu programımızda bugün sertifika dağıtımı programıylasona erecektir. emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

İha

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası