aksaray İl emniyet müdürlüğü, toplum destekli polislik Şube müdürlüğütarafından hazırlanan “bir Çocuk bir dünya”(Çogep) projesikapsamında çocuklarda küçük yaşlarda trafik bilinci oluşturmak, polislikmesleğini tanıtmak ve 15 temmuz kalkışması konulu 12 d kısa metrajlıeğitici-Öğretici film gösterimi aksaray milli eğitim müdürlüğünce belirlenen İlmerkezi ve İlçe merkezindeki ilkokullarda yayımlanmaya başlanılmıştır.
bu kapsamda ilk olarak 26.09.2018 tarihindesultanhanı İlçemizde yer alan 75. yıl cumhuriyet İlkokulu ve Şehit muratyumuşak İlkokulunda yaklaşık 250 öğrenciye 12 d kısa metrajlı film gösterimiyapılmış olup, hedef ise 5000 ilkokul öğrencisine polislik mesleğini sevdirmekve 15 temmuz ruhunu her daim diri tutmak.
haber merkezi