eğitim- bir- sen aksaray 1 no’lu Şubesinin 5. olağangenel kurulu toplantısı cumartesi günü aksaray meslek ve teknik anadolulisesinde yapıldı.
eğitim- bir- sen’in 5. olağan genel kurul toplantısısaygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. olağan genel kurultoplantısında divan üyeliklerine aksaray büro- sen başkanı Şaban bülbül,aksaray sağlık- sen başkanı rıfat kaya ve aksaray kılıçaslan İ.Ö.o müdürümahmut göktaş olurken ardından yönetim kurulu üyeleri seçildi.
eğitim- bir- sen aksaray başkanı murat günaydın yaptığıaçıklamada; “genel kurullar aslında geniş katılımlı istişarelerdir. bizlerdeişlerimizi ortak akılla yöneten bir teşkilatız. Üyelerimizin iradeleri tecellietti. delegelerimiz belirlendi. Şimdide delegelerimizin özgür iradelerinintecelli edeceği şube genel kurulumuzu yapmaktayız. İnşallah bugün buradazorunlu organlarımızı ve yönetim kurulunu delegelerimizin oylarıyla seçeceğiz.değerli dostlar, bizleri eğitim bir sen çatısı altında tanıştıran buluşturankonuşturan, koşuşturan rabbimize sonsuz şükürler olsun. birlikteliğimizbereketli olsun bu yolda olmaktan da bu yolda sizlerle omuz omuza yürümektirasıl önemli olan, gücümüz aklımızı kalbimizi heyecanımızı hayallerimizi biraraya getiren örgütlülüğümüzdür. eğitim- bir- sen medeniyet ve tertemizkaynaklarından beslenen şair, yazar, mütefekkir, mehmet akif İnan ve davaarkadaşlarının samimi fedakar öncülüğü ile mesleki dayanışma ve eğitimmeselelerine çözüm arayışlarının yanı sıra medeniyetimizinde bulundurulmakistenen değerlerini tekrar canlandırmak için kurulmuş bir sendikadır. eğitim-bir- sen hak ve özgürlüklerin teminat altında olduğu her alanda kalkınmışeğitimde marif davasını konu edinmiş manevi iklimimizin teminatı haline getirilmişmüretbet bir türkiye hayaliyle yola çıkan bu iyilik ve erdem hareketininörgütlü gücü olarak 26 yılı geride bırakmıştır. hak, adalet, emek ve özgürlükmücadelesi içerisinde geçen 26 yıl eylem ve söylemini duygu dünyasına iradesineözlemle uğruna tercüman olan eğitim- bir- sen insanımızın yoğun teveccühüyledalga dalga büyüyerek 2011 yılında genel yetkili sendika olmuştur. türkiye’ninen büyük sivil toplum sendikası olmuştur” dedi.
eğitim- bir- senyönetim kurulu (asil)
murat günaydın
murat görmez
yusuf Şahin
yaşar canbulut
uğur saraç
halil İbrahim bektaş
Özcan kılıç
eğitim- bir- senyönetim kurulu (yedek)
bayram ali tanrıber
halit yıldırım
latif gölezlioğlu
yıldız us
mehmet akif gören
niyazi maraşlıoğlu
atilla Şenol
eğitim- bir- sendenetleme kurulu (asil)
denizhan
hasan karip
necmi yücel
bahri Çetin
kamuran ekmen
eğitim- bir- sendenetleme kurulu (yedek)
Özgül arısoy
ahmet uyğur
yıldırım kurul