Eğitim

DİB HEYETİNDEN REKTÖR ŞAHİN’E ZİYARET

aksaray Üniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin,kampüse içine caminin de yer aldığı bir külliye kazandırmaya yönelikçalışmaların devam ettiğini söyledi. 

diyanet İşleri başkanlığı (dİb) yönetim hizmetleri genelmüdürü haydar bekiroğlu, eğitim hizmetleri genel müdürü kadir dinç ve İlmüftüsü cemalettin bal, rektör Şahin’i ziyaret etti. kampüsün giderekbüyüdüğünü ve gelecek yılları göz önünde bulundurarak büyüme planlarınıhazırladıklarını kaydeden Şahin, bu manada kampüse caminin de yer aldığı amaayrıca somuncu baba tarih ve kültür araştırmaları merkezi, değerler eğitimiuygulama ve araştırma merkezi, geleneksel türk el sanatları uygulama vearaştırma merkezi, okçuluk uygulama ve araştırma merkezi gibi çok sayıda birimede ev sahipliği yapabilecek bir külliye inşa edilmesine yönelik gayretgösterdiklerini söyledi. a giriş kapısı yanındaki alana bu külliyenin inşaedilmesi düşüncesinde olduklarını belirten asÜ rektörü, “Çalışmaya dairdetayları yaptığımız çeşitli ziyaretlerle netleştirmeye çalışıyoruz. el birliğiile ortaya güzel işler çıkarmak arzusundayız. diyanet İşleri başkanlığı genelmüdürlerimiz ve sayın müftümüzle de bu hususa dair görüşmeler yaptık. kendilerine,gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

makamda gerçekleşen ziyaretin ardından, caminin yapılmasıplanlanan alan gezildi.  

haber merkezi 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası