Eğitim

ÇOCUKLUK BİZDE KALSIN

vali ali mantı, “Çocukluk bizde kalsın Çocukİşçiliğine son” sloganı ile çocuk işçiliğine dikkat çekmek amacıyla, işçipotansiyeli olan çocuklar ile okçuluk salonumuzda ok atma etkinliğine katıldı.

 12 haziran dünya Çocuk İşçiliği ile mücadele günüdolayısıyla Çalışma ve İş kurumu aksaray İl müdürlüğü ile gençlik ve spor İlmüdürlüğü ortak organizasyonunda etkinlik düzenlendi.

dağılgan spor kompleksinde bulunan okçuluk salonundadüzenlenen etkinliğe ilimiz valisi sayın ali mantı, vali yardımcısı mustafatürkcan, İŞkur müdürü mahmut akkuş, gençlik ve spor İl müdürü cüneyt alkan veçocuklar katıldı.

okçuluk dalında aksaraylı sporcuların önemli başarılarelde etmeye başladığını ifade eden vali ali mantı yaptığı açıklamasında; dünyaÇocuk İşçiliği ile mücadele günü kapsamında düzenlenen etkinlikte çalışmapotansiyeli olan çocukların çocukluklarını yaşaması adına spora yönlendirilmesi,çocukların gençliğini ve çocukluğunu yaşamalarına dikkat çekme amacınıtaşıdığını söyledi.

etkinliğe katılan çocukların okçulukla ilgili eğitim çalışmalarınıizleyen vali ali mantı çocuklarla hedefe ok attı. vali ali mantı aksaray datoplumun her kesiminin özellikle çocukların sportif faaliyetlere katılımlarınınsağlanması amacıyla çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

haber ali Şengül

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası