vali ali mantı, “Çocukluk bizde kalsın Çocukİşçiliğine son” sloganı ile çocuk işçiliğine dikkat çekmek amacıyla, işçipotansiyeli olan çocuklar ile okçuluk salonumuzda ok atma etkinliğine katıldı.
dağılgan spor kompleksinde bulunan okçuluk salonundadüzenlenen etkinliğe ilimiz valisi sayın ali mantı, vali yardımcısı mustafatürkcan, İŞkur müdürü mahmut akkuş, gençlik ve spor İl müdürü cüneyt alkan veçocuklar katıldı.
okçuluk dalında aksaraylı sporcuların önemli başarılarelde etmeye başladığını ifade eden vali ali mantı yaptığı açıklamasında; dünyaÇocuk İşçiliği ile mücadele günü kapsamında düzenlenen etkinlikte çalışmapotansiyeli olan çocukların çocukluklarını yaşaması adına spora yönlendirilmesi,çocukların gençliğini ve çocukluğunu yaşamalarına dikkat çekme amacınıtaşıdığını söyledi.
etkinliğe katılan çocukların okçulukla ilgili eğitim çalışmalarınıizleyen vali ali mantı çocuklarla hedefe ok attı. vali ali mantı aksaray datoplumun her kesiminin özellikle çocukların sportif faaliyetlere katılımlarınınsağlanması amacıyla çalışmaların sürdüğünü ifade etti.
haber ali Şengül