Eğitim

ÇOCUKLAR EBRU SANATIYLA TANIŞTI

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektör yardımcısı prof. dr. ayhan Özçifçi, çocukların erkenyaşlardan itibaren sanata yönlendirilmelerinin hem öğrenme kalitesini arttırma,hem de çocuklarda sanat fikrinin oluşması anlamında önemli olduğunusöyledi.   

aksarayÜniversitesi (asÜ) geleneksel türk el sanatları araştırma ve uygulama merkezi(getsam), aksaray anaokulu öğrencilerini ebru sanatı ile tanıştırdı. törendekısa bir açıklama yapan rektör yardımcısı prof. Özçifçi, etkinliğin birkaçaçıdan son derece önemli olduğunu söyledi. Çocukların erken yaşlarda sanatlatanışmalarının gelecekleri açısından değerli bir kazanım olacağını kaydedenÖzçiftçi, “Öte yandan bu gibi etkinlikler, geleneksel sanatlarımızın yaşamasıve nesillere aktarılması bakımından da önem teşkil ediyor. merkezimizin bumanada yaptığı pek çok çalışma var. kendilerine çalışmalarında başarılardiliyoruz” dedi. merkez müdürü Öğretim görevlisi fatma küçük de, etkinliğe vegetsam’ın çalışmalarına dair bilgiler verdi.

dahasonra çocuklar dr. Öğr. Üyesi rasim soylu ve Öğretim görevlisi semra kılıçkaratay’la birlikte ebru yaptı.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası