Eğitim

ASÜ’DE LİSANSÜSTÜ EĞİTİM BÜYÜYOR

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, lisansüstü programlar veöğrenci sayılarının her geçen yıl biraz daha arttığını söyledi. 

son3 yıl içinde yaşanan gelişmelere dair bilgiler veren rektör Şahin, yükseklisans ve doktora program sayısının 64’ten 83’e, öğrenci sayısının ise 2 bin144’ten, 2 bin 603’e yükseldiğini kaydetti. Önlisans, lisans eğitimlerindeolduğu gibi lisansüstü eğitimde de kalite standartlarını olabildiğince yukarıçekmeye çalıştıklarını, geleceğin bilim insanlarının yetişmesi adına, alandakiçalışmaları yakından takip ettiklerini söyleyen prof. Şahin, “ Üniversitemizbünyesinde fen bilimleri, sosyal bilimler ve sağlık bilimleri olmak üzere üçenstitümüz aktif şekilde çalışmalarını sürdürüyor. tüm paydaşlarınihtiyaçlarına odaklanarak bilgi ve teknolojiyi kullanabilen, rekabetçi,girişimci, yenilikçi atılımlarla bölge ve ülkenin ekonomik, sosyal ve kültürelgelişimine katkı sağlayabilecek nitelikli insan gücü yetiştirmek amacındayız.bunun için samimi şekilde çalışıyor, tüm gelişmeleri yakinen takip ediyoruz”dedi.

Şahin,son üç yıl içinde yaptıkları girişimlerin ardından asÜ’deki yüksek lisans vedoktora program sayısının 64’ten 83’e, öğrenci sayısının da 2 bin 144’ten, 2bin 603’e yükseldiğini anımsatarak, teklif edilen yeni programların olduğunu,bunlar için de yÖk’ten onay beklendiğini kaydetti.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası