Gündem

DÜĞÜNLER ARTTI

yazmevsiminde yapılan düğünlerin yaklaşık beş ay gibi bir süreye sığdırılmasısebebiyle her gün aksaray’da onlarca düğün yapılıyor. düğün sayısının fazla olması sebebiyle genellikle haftasonlarında yapılan düğünler, düğün salonlarında yer bulamayan çiftler..

DÜĞÜNLER ARTTI

yazmevsiminde yapılan düğünlerin yaklaşık beş ay gibi bir süreye sığdırılmasısebebiyle her gün aksaray’da onlarca düğün yapılıyor.

düğün sayısının fazla olması sebebiyle genellikle haftasonlarında yapılan düğünler, düğün salonlarında yer bulamayan çiftler haftaiçerisinde bile düğün yapılmaya başlandı. Özellikle hafta sonunda cadde vesokaklarda sıkça görülen düğün konvoyları düğün sayısındaki artışı açıkçagözler önüne seriyor.

yaz mevsiminde yapılan düğün sayısının fazla olduğunu doğrulayankuyumcu ve mobilya satışı yapan esnaflar, yaz mevsiminde işlerinde artışyaşandığını söylediler. aksaray’da düğünlerin genellikle yaz mevsimindeyapıldığını kaydeden kuyumcu esnafları, “yaz mevsiminde düğün sayısı artıncaişlerimizde artış olmakta. hem düğün yapan aileler hem de düğüne katılandavetliler altın hediye aldığı için satışlar iyi gidiyor. ama son dönemlerdealtın fiyatlarındaki artış vatandaşların hediye olarak altın almalarınıengelliyor” diye konuştular.

mobilyacılık yapan esnaflar da satışlarının iyi gittiğinibelirterek, “düğünler satışlarımızı olumlu yönde etkiliyor. Özellikle yazmevsiminde sayısı oldukça fazla olan düğünler sebebiyle satışlarımızdaki artışgözle görülür oranda” diye konuştular.

haber vedat t.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL