Asayiş

DRONE DESTEKLİ TRAFİK DENETİMİ

aksaray İl jandarma komutanlığına bağlı ekipler trafik güvenliğini sağlamak ve kontroller yapmak için drone destekli trafik denetimleri yapıyor. aksaray’da trafik kazalarının en aza indirilmesi, sürücülere trafik kurallarına uyma yönünde alışkanlık..

DRONE DESTEKLİ TRAFİK DENETİMİ

aksaray İl jandarma komutanlığına bağlı ekipler trafik güvenliğini sağlamak ve kontroller yapmak için drone destekli trafik denetimleri yapıyor.

aksaray’da trafik kazalarının en aza indirilmesi, sürücülere trafik kurallarına uyma yönünde alışkanlık kazandırılması, sürücüler üzerinde algılanan yakalanma riski duygusunun artırılması ve sürücülerin daha dikkatli sürüş yapmalarının sağlanması amacıyla drone destekli trafik denetimi gerçekleştirildi. aksaray İl jandarma komutanlığına bağlı ekipler trafik güvenliğini sağlamak ve sürücülerin can ve mal kayıplarını en aza indirmek için teknolojik imkanları kullanarak trafik denetimlerine devam ediyor. vatandaşların huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını sağlamak amacıyla trafik jandarma ekipleri tarafından yapılan trafik denetimlerinde drone kullanılarak seyir halindeki araçların havadan kontrol ve denetimini yaptı. ayrıca yol kontrol noktalarında durdurulan araç sürücülerine emniyet kemerinin önemi ve aşırı hızın neden olduğu kazalar hakkında bilgilendirme yapıldı.
haber: yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL