Gündem

DİYABET HASTALARINA “GÖZ” EĞİTİMİ VERİLDİDİYABET HASTALARINA “GÖZ” EĞİTİMİ VERİLDİ

diyabethastaları düzenli göz muayenesi yaptırın aksarayeğitim ve araştırma hastanesi diyabet okulu kapsamında gerçekleştirileneğitimler aralıksız olarak devam ediyor.  sonolarak aksaray eğitim ve araştırma hastanesi göz hastalıkları uzmanı op. dr.enes uyar tarafından..

DİYABET HASTALARINA “GÖZ” EĞİTİMİ VERİLDİDİYABET HASTALARINA “GÖZ” EĞİTİMİ VERİLDİ

diyabethastaları düzenli göz muayenesi yaptırın

aksarayeğitim ve araştırma hastanesi diyabet okulu kapsamında gerçekleştirileneğitimler aralıksız olarak devam ediyor. 

sonolarak aksaray eğitim ve araştırma hastanesi göz hastalıkları uzmanı op. dr.enes uyar tarafından diyabet (şeker) hastalarına diyabetin gözlerdeoluşturabileceği komplikasyonlar anlatıldı.

gözhastalıkları uzmanı op.dr. enes uyar tarafında yürütülen “diyabethastalarına göz hastalıkları eğitimi verilmesi” projesi kapsamında,b blok konferans salonundagerçekleştirilen eğitime aksaray merkez ve ilçelerinde yaşayan 24 diyabethastası katıldı.

Şeker hastaları düzenli gözmuayenesi yaptırın

gözhastalıkları uzmanı uyar, eğitime katılan şeker (diyabet) hastalarına düzenliolarak göz muayenesi yaptırmalarını önerdi. diyabetin gözlerde oluşturduğuhasarları tedavi etmenin, hastalığın gözlerde yapacağı komplikasyonlarıönlemekten daha zor olduğunu söyledi. uyar, diyabetin gözleri nasıl etkilediğive ne gibi belirtiler gösterdiğini anlatarak hastalardangelen soruları da tek tek cevapladı.

aksarayeğitim ve araştırma hastanesi diyabet hemşiresi hatice bilen İpek’te, diyabetokulunun her ayın son perşembe günleri toplandığını ve diyabet eğitiminekatılan şeker hastalarına, sırasıyla dahiliye, endokrinoloji, göz hastalıklarıuzmanları, diyetisyen, fizyoterapistler ve diyabet hemşireleri tarafındandüzenli eğitim verildiğini söyledi.

habermerkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL