Siyaset

DEV YATIRIMIN TEMELİ ATILDI

aksaray’da 200 yataklı ek hastane binasının temeli atıldı aksaray’da önümüzdeki aylarda hizmete açılması planlanan400 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi’ne ek olarak yapılacak olan 200yataklı hizmet binasının temel atma töreni gerçekleştirildi..

DEV YATIRIMIN TEMELİ ATILDI

aksaray’da 200 yataklı ek hastane binasının temeli atıldı

aksaray’da önümüzdeki aylarda hizmete açılması planlanan400 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi’ne ek olarak yapılacak olan 200yataklı hizmet binasının temel atma töreni gerçekleştirildi

temel atma töreninde bir konuşma yapan İl sağlık müdürücengizhan kılıçalsan, son 6 ayda sağlık sektöründe ciddi yol kat ettiklerinibelirterek, “28 mart’ta 400 yataklı hastanemizin teslim aldık. İnşallah şimditemizliğine başladık. 2 ay içinde bitireceğiz ve taşınacağız. tefrişatımızyüzde 90 olarak tamamlandı. en son malzemeler 20 haziran’da gelecek. 200yataklı binamız ile birlikte toplam 800 yatağa ulaşacağız.sağlıkta aksaraydevrim yaşıyor.  kalp  kapağı ve damar ameliyatları yapıyoruz,Çocuklarımız çocuk yoğun bakım için sevk olmuyor. bundan beş yılı önce 6 olansevk sayımızı 1, 2 ye indirdik.  bizsağlıkta dönüşümü inşallah  bir iki yıliçerisinde  tamamıyla  bitireceğiz. İlimiz bir sağlık merkezi olacak acilde 61 hasta karşılıyoruztürkiye’nin büyük hastanelerinden biriyiz. aksaray bize destek veriyor dedi.

ak parti milletvekili adayı mustafa serdengeçti;  Öğrenciliğim den  bu yana 30 yıldır sağlık sitemininiçerisindeyim.  Öğrenciliğimden bu yanaaksaray’ı sağlık sorunlarını en iyi bilenlerden birisiyim. aksaray’ın vetürkiye’deki  sağlık hizmetlerinin nerdennereye geldiğini  en yakıngözlemleyenlerden birisiyim. daha önceleri gurbetçilerimiz,  almanya veya avrupa’dan  gelen gurbetçilerimiz  oradaki sağlık sistemini özene bözene, anlattıklarını duyunca  içimiz bir yanar bir ah ederdik. Şimdisağlıkta geldiğimiz nokta sağlıkta bir devrim yaşadık. Şuan aynı almancıkardeşimiz  kendi gözlemleri ile türkiye’dekisağlık hizmetlerinin avrupa’ndan iyi olduğunu belirtmektedir dedi.

ak parti grup başkanvekili ve aksaray milletvekili İlknurİnceöz ise, “İnsanımız gerçekten çok kıymetli. İnsanı yaşat ki devlet yücelsinmantığı içinde insan merkezli siyaset yapabilmek, üretebilmek. 16 yıl öncesinebaktığımızda çok içler acısı manzaralar hepimizin hafızasında. anlatılanhikayeler, asla bizim ülkemizde yaşanamaz dediğimiz türlerdendi. İnsanlarımızen canının yandığı anlarda hastanede, hastane kapılarında. Öncesinegittiğimizde göz sıraları, göz kuyrukları, muayene olmak için kuyruklar gibi.İnsanların cebinde parası olmadığı zaman hastane kapılarında yüzlerinebakılmadığı dönemler, ölülerini dahi alamadığı dönemler 16 yıl öncesininmanzaraları, türkiye manzaralarıydı” dedi.

sağlık sektörünün önemine değinen aksaray valisi aykutpekmez, “devletimizin muhakkak birçok önemli görevi var ama insan sağlığıdevletimizin en önemli hizmetlerinin en başında geliyor. son yıllarda ülkemizdeyapılan sağlık sektöründeki gerek fiziksel, gerek teknolojik ve gereksepersonelin nitelik ve niceliğinin artırılması ile ülkemiz allah’a şükür bugündünyanın en önemli, en modern sağlık sektörlerinden birinin sahibi halinegelmiştir. bugün birçok batı ülkesinden hastalar muayene ve tedavi içinülkemize geliyor. bu da gösteriyor ki, ülkemiz şu anda sahip olduğu modern sağlıksistemi ile birçok batı ülkesinden daha modern bir sağlık sistemine sahip”dedi.

aksaray valisi aykut pekmez ise; sağlık hizmetleridevletimizin en önemli hizmetlerinin en başında geliyor. son yıllarda ülkemizdeyapılan sağlık sektöründeki gerek fiziksel anlamdaki iyileştirmeler gerekseteknolojik iyileştirmeler  gereksepersonelimizin nitelik ve niceliğinin artırılmasıyla  ülkemiz allaha şükür  bugün dünyanın en önemli  modern sağlık sektörlerin den biri halinegelmiştir.  bugün bir çok batı ülkesindenhastalar  muayene tedavi olmak içinülkemize geliyor buda gösteriyor ki  ülkemiz şuan sahip olduğu  modernsağlık sistemi ile dünyaya hizmet veriyor dedi.

yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından400yataklı aksaray eğitim ve araştırma hastanesine ek olarak yapılacak olan 200yataklı hizmet binasının temeli atıldı. temel atma törenine aksaray valisiaykut pekmez  ak parti gurup başkanvekili milletvekili adayı  İlknur İnceöz,ak parti milletvekili adayları  cengizaydoğdu, mustafa serdengeçti,  muhammetaktaş,  aksaray Üniversitesi rektörüprof. dr. yusuf  Şahin, cumhuriyet başsavcısı ramazan  akın, aksaray belediyebaşkanı haluk Şahin yazgı,  ak parti İlbaşkanı hüseyin altınsoy, ak parti merkez ilçe başkanı  hamza aktürk , İl sağlık müdürü cengizhankılıçaslan, mhp milletvekili  adayıramazan kaşlı, İl emniyet müdürü ali karabağ, ticaret odası başkanı   cüneyt göktaş, ziraat odası başkanı  emin koçak, İş kur İl müdürü  mahmut akkuş belde belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

 temel atmatöreninin ardından fatih mahallesi’nde yaklaşık 6 ay önce hizmete açılanmuzaffer Çakır semt polikliniği’nin açılışı gerçekleştirildi. haber yaşarkaratay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL