Gündem

DEPREMZEDELERE ADANA KEBAP İKRAMI

kyk yurtlarında kalan çocuklar kebap olsa da yesek dediler. aksaray’ın sevilen kebapçısı adanalı nuri usta işletmesi sahibi murat yarız kendi elleriyle çocuklara kebap ikram etti. aksaray sultan mesud yurdunda kalan..

DEPREMZEDELERE ADANA KEBAP İKRAMI
kyk yurtlarında kalan çocuklar kebap olsa da yesek dediler. aksaray’ın sevilen kebapçısı adanalı nuri usta işletmesi sahibi murat yarız kendi elleriyle çocuklara kebap ikram etti.
aksaray sultan mesud yurdunda kalan depremzede çocuklarla ilgilenen psikoloğun whatsapp durum paylaşımında depremzede çocukların canının adana kebap çektiğini söylemesi üzerine adanalı nuri usta yeri işletme sahibi murat yarız kyk yurtlarında kalan depremzedelere adana kebap ikram etti. 
aksaray’da psikologlar, kahramanmaraş’ın pazarcık ve elbistan ilçelerinde meydana gelen büyük depremler nedeniyle aksaray’a gelen ve kyk yurtlarında kalan depremzede çocuklar ile yakından ilgileniyor. Çeşitli oyunlar ve etkinliklerle depremzede çocukların yaralarını sarmayı amaçlayan psikologlar, oyun hamuru etkinliği yaparken çocukların adana kebap yapmasını ilginç buldu ve çocuklara nedenini sordu.  deprem bölgesinden gelen çocuklar günlerdir canlarının adana kebap çektiğini söylediler. bunu n üzerine psikologlar whatsapp durumlarından bu olayı paylaştılar. bu paylaşımı gören aksaray’ın başarılı iş insanı ve sevilen kebapçısı murat yarız kolları sıvayarak kendi elleriyle yaptığı kebapları kyk yurtlarında kalan depremzede çocuklara ikram etti. 6 Şubat 2023 tarihinde kahramanmaraş merkezli 10 ilde meydana gelen depremden dolayı aksaray’da bulunan kyk yurtları ve evlere adanalı nuri usta işletme sahibi murat yarız depremin ilk gününden itibaren gıda ve diğer ihtiyaçları karşılamaya devam ediyor. yardımsever iş insanı murat yarız yaptığı açıklamada; “depremin ilk gününden beri kapalı çarşıdaki dostlarımızın da katkılarıyla; battaniye, yorgan ve temel gıdaları kendi çabamızla toparlamaya başladık. bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. bu vesileyle de depremzede vatandaşlarımızın kyk yurtlarına gelmesiyle beraber küçük bir çocuğun whatsapp durumunda “kebap olsa da yesek” gibi bir paylaşım gördük. bu vesileyle arkadaşlarımla karar alarak tüm kyk yurtlarında kalan öğrenci kardeşlerimize kebap ikram ettik. aynı zamanda da mahalle muhtarlarımızın da bilgisiyle, mahallelerde kalan depremzede vatandaşlarımıza elimizden geldiğince adana kebap ve tavuk şiş ikram ediyoruz. böylelikle devletimize bir nebze olsun katkıda bulunmak ve depremzede vatandaşlarımızın gönüllerini biraz olsun yumuşatmak adına böyle bir yola çıktık. güzel de tepkiler alıyoruz. bu yardımlara elimizden geldiğince devam etmeye çalışacağız. rabbim bir daha bu tip felaketler yaşatmasın ” diye konuştu. 
haber: yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL