Gündem Sağlık

Depremden Sonra Sağlıkçıların Değeri Daha İyi Anlaşıldı

Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Yaşanan deprem sonrası sağlık çalışanlarının değerinin daha iyi anlaşıldığını belirten Aydoğdu; “Yaşadığımız deprem felaketinin ilk anından..

Depremden Sonra Sağlıkçıların Değeri Daha İyi Anlaşıldı

Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.
Yaşanan deprem sonrası sağlık çalışanlarının değerinin daha iyi anlaşıldığını belirten Aydoğdu; “Yaşadığımız deprem felaketinin ilk anından itibaren toplumumuz için ne denli değerleri olduklarını bir kez daha idrak ettiğimiz, varıyla yoğuyla özveriyle mücadele eden hekimlerimizden hemşirelerimize, yardımcı personelimize kadar tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. İnsanların kendini çaresiz hissettiği, yardıma muhtaç olduğu zamanlarda imdada yetişen, huzurlu ve sağlıklı bir ömür geçirmesi için gece gündüz çalışan, canımızı ve sevdiklerimizi emanet ettiğimiz, zaman ve mekân tanımaksızın tüm zorluklara rağmen görevlerini fedakârca yerine getiren hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın gösterdikleri titiz ve insanüstü gayretleri, büyük fedakârlıkları her türlü övgünün üzerindedir” dedi.
Sağlık çalışanlarına karşı olan şiddetleri kınayan Aydoğdu; “Dünyadaki en büyük mutluluğu sağlık olarak gören bir ecdadın evlatları olarak insanlarımızın dertlerine derman olmak için gösterdikleri gayretlere karşılık sağlık çalışanlarımıza şükran ve minnet göstermemiz gerekirken tüm hekim ve sağlık personelimizin karşı karşıya kaldıkları hakaret ve şiddet olgusu kabul edilebilir bir durum değildir. Hiçbir acı, hiçbir mazeret sağlık çalışanlarına şiddeti haklı gösteremez. Sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddeti kınıyor, bu yüce mesleğin temsilcilerine olan gönül borcumuzu ancak onlara güvenli bir çalışma ortamı sağlayarak, hak ettikleri saygıyı göstererek ve beklentilerini karşılayarak ödeyebiliriz. Bu düşüncelerle yüce mesleklerini icra ederken Şehit düşen, Maraş depremlerinde yaşamını yitiren, covid salgınında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere sağlıklı bir gelecek için çalışan ahirete irtihal etmiş hekimlerimizi, hemşirelerimizi ve sağlık çalışanlarımızı şükranla yâd ediyor, her birine Allah’tan rahmet diliyorum. Deprem yaralarını sarmak için canla başla çalışan tüm sağlık çalışanlarımıza milletimize ve insanlığa hizmetleri için teşekkür ediyor, huzurlu, güvenli ve sağlıklı günler diliyor; Tıp Bayramını kutluyorum” diyerek sözlerine son verdi.
Haber: Murat Uğurlu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL