Ekonomi Genel Gündem Son Dakika

Depremden Dolayı Piyasa Sakinleşti

Aksaray’da esnaflık yapan Damla Mücevherat’ın sahibi Nuri Sulu gazetemize özel verdiği röportajda depremin ve yaklaşan genel seçimlerin altın piyasasına etkisini değerlendirdi. Aksaray kapalı çarşıda bulunan Damla Mücevherat işletmesinin sahibi Nuri..

Depremden Dolayı Piyasa Sakinleşti

Aksaray’da esnaflık yapan Damla Mücevherat’ın sahibi Nuri Sulu gazetemize özel verdiği röportajda depremin ve yaklaşan genel seçimlerin altın piyasasına etkisini değerlendirdi.
Aksaray kapalı çarşıda bulunan Damla Mücevherat işletmesinin sahibi Nuri Sulu gazetemize gündem ve piyasayla ilgili açıklamalarda bulunarak sorularımızı yanıtladı. Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Sulu; “Milletimizin başı sağ olsun” dedi.
6 Şubatta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin piyasaya olan etkisine değinen Sulu; “Deprem piyasanın beklemediği bir şekilde ani bir şekilde gelişti. Piyasalarda ister istemez illaki bir sakinlik, durgunluk olacaktır, ama inşallah bugünleri de atlatacağımızı ümit ediyorum” diye konuştu.
Seçimle ilgili kendisine yönelttiğimiz soruyu cevaplayan Nuri Sulu; “Seçim takvimini daha önce hükümet belirlemişti Haziran’dan Mayıs ayına alındı, beklemediğimiz bir anda böyle bir doğal afet ile karşılaştık, üzücü bir yıkım oldu. Şimdi burada insan düşünüyor, olmalı mı, olmamalı mı diye, ama hayat devam ediyor. Yaralar sarılacak ülkemiz Allah’ın izniyle Devletimiz büyük. Bugünler elbet geçecektir ileri tarihe de atılsa, daha da ileriye ertelense de nihayetinde yine bir seçim olacak, bence daha ertelenmeden Mayıs ayında seçimlerin yapılmasını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
Altın fiyatlarının tekrar yükseleceğini düşündüğünü aktaran Sulu; “Altın piyasasında pandemi döneminden çıktık dünyada 2 yıl bir pandemi süreci atlattık, bu süre zarfı içerisinde bütün metaller yükselen emtialar karşısında altın stabil olarak fazla yükselmedi, değer kazanmadı. Pandeminin hemen bitiminde altın fiyatları ilk etapta 1.200TL daha sonra 1.500TL’leri hedef alıyorduk, onun beklentisi içerisindeydik 1200TL’ye kadar bir atak yaptık 1200TL’de fiyatlarda bir duraklama süreci yaşadık. Tekrar şuanda düzeltme hareketi olduğunu düşünüyorum 1.100TL’lere kadar geldi 1.100-1.130 civarlarına buradan sonra tekrar fiyatların tekrar yukarıya doğru gideceğini tahmin ediyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.
Haber: Yaşar Karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL