Köşe Yazıları

DEPREMDEN ALINACAK DERSLER VAR

… Türkiye bu hafta Elazığ’da yaşanan depremle sarsıldı.Maalesef ölü ve yaralılarımız var.  Önceliklebaşta devletimiz değerli liderimiz, depremi yaşayan kardeşlerimizin yanındaoldular. Vakıflar olarak halk da dahil olmak üzere herkes seferber oldu…

DEPREMDEN ALINACAK DERSLER VAR

Türkiye bu hafta Elazığ’da yaşanan depremle sarsıldı.Maalesef ölü ve yaralılarımız var.  Önceliklebaşta devletimiz değerli liderimiz, depremi yaşayan kardeşlerimizin yanındaoldular. Vakıflar olarak halk da dahil olmak üzere herkes seferber oldu. Buradareisin Elazığdaki akan gözyaşlarını, mazlumlara çaresizlere karşı olanmerhametini, ifade etmeden geçemeyeceğim. Şükürler olsun Dünya milletininacısını gördüğü an ağlayan bir lider gördü.

Dilinde tekbir elinde bayrak

Ümmetin umudu bir yiğit gördüm.

Ümmetin acısına bakarken ağlayarak

Gönüllere taht kurmuş bir lider gördüm.

Her deprem Allah tarafından kullarına ilahi bir uyarıdır.Cenabı hak şura suresinin 30. Ayeti kerimesinde şöyle buyuruyor. Başınıza gelenher musibet kendi yapıp ettikleriniz yüzündendir. (O çoğuna da engel oluyor)Kaldı ki Allah bir çoğunu da bağışlar. Elazığ depremi sıradan bir depremdeğildir. Bu depremde milletimiz için alınabilecek çok önemli bir mesaj var. Suriyelileriburada istemiyoruz, hiçbir mülteciyi istemiyoruz ülkemizden gitsinler. Bizihuzursuz ettiler diyenlere, defalarca bu yeryüzü bizim tapulu malımız değildirdemiştim. Dünya iki kapılı bir handır, birinden girdik, Diğerinden çıkacağız.İşte bu depremde aslında cenabı hak bizlere hikmetini gösterdi. Birincisi malın,mülkün, toprağın Allah’ın hakimiyeti altında olduğunu, her şeyin ona aitolduğunu bir daha yaşayarak öğrendik. 15 saniyelik deprem oldu. Herkes evinibırakıp dışarıya kaçtı. Demek ki mülk kiminmiş belli oldu. İkincisi Milletolarak başkalarına muhtaç olmanın, çaresiz kalmanın ne kadar zor olduğunu,yaşayarak öğrenmiş olduk. Suriyeli Mahmut depremin olduğu gün saatlerce ellerikanayana kadar enkaz altında kalan kardeşlerimizi kurtarmak için çalıştı. Vebir kardeşimizi kurtardı. Mahmud’un yardımıyla kurtulan kardeşimiz gözyaşlarıiçinde, Yaşadığı duyguları tarihe geçecek şu sözlerle ifade etti: Ben de Suriyelileriistemiyorum ülkemizden gitsinler bizim huzurumuzu bozdular diyenlerdendim.Fakat Rabbim beni öyle imtihan etti ki; enkazın altında çaresiz kaldığım ankimse yok mu? dediğimde Suriyeli Mahmut imdadıma yetişti. Bu deprem bana büyükbir ders oldu. Suriyeli Mahmut ise kendisini takdir edenlere:  Biz kardeşiz dar günümüzde siz bizimimdadımıza yetiştiniz. Bugün de vazife bizde. Biz size yardım edeceğiz dedi. Yaşadığımızbu Elazığ depreminden hayati bir ders alabilmek duası ile, Depremde hayatınıkaybeden kardeşlerimize Allahtan rahmet, Yaralı olanlara ise acil şifalardiliyoruz. Allah bir daha bu acıları yaşatmasın. Memleketimizin başı sağ olsun.

Allah yar ve yardımcımız olsun

Selam ve dua ile. 

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL