Köşe Yazıları

Demirel Hükümeti Kurma Görevini Çoğunluğu Olan Çiller’e Değil Yılmaz’a Verdi

24 Aralık 1995 günü yapılan Genel seçimlerinde milletten aldığı %21.4’lük destekle seçilen 158 Milletvekili ile 1. çıkmasına ve DYP veya Anap’dan ikisinden biris ile hükümeti kurması mümkünken Milletimizin inancına karşı..

Demirel Hükümeti Kurma Görevini Çoğunluğu Olan Çiller’e Değil  Yılmaz’a Verdi

24 Aralık 1995 günü yapılan Genel seçimlerinde milletten aldığı %21.4’lük destekle seçilen 158 Milletvekili ile 1. çıkmasına ve DYP veya Anap’dan ikisinden biris ile hükümeti kurması mümkünken Milletimizin inancına karşı olan      Daha sonra ise olmayacak duaya amin denilerek sayıları güven oyu almaya yetmeyen DYP ve ANAP zoraki ortaklığıa razı edilerek kurulan hükümetin güven oyu alaması üzerine istifa etmesi ile 1996’nın Haziran’ının 28’inde kurulanve 1 yıla yakın zaman içinde ekonomik yönden Türkiyeye tarihinin en parnlak dönemini yaşatan Refah/Yol  düst aklın yönlendirdiği iç mihrakların tahriki ve baskısıyla Erbakan’ın istifa etmesinden sonrada sayısal olarak devam edecek  durumdaydı.
    18 Haziran’da istifa eden Profesör Dr. Necmettin Erbakan hoca’nın yerine DYP ile RP arasındaki hükümet protokolüne göre güven oyu alma sayısına sahip olan bu iki partiden DYP genel başkanına Cumhurbaşkanı Demirelin görev vermesi beklenirken akla ziyan bir şekilde beklentiniun tam aksi yapılarak hükümeti kurma görevi19 Haziran'da ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz'a vererek 28 Şubatçların ekmeğine yağ sürüldü
    30 Haziran'da milletin kendilerine hükümet konusunda yetki vermediği üç lider Statikonun baskısına boyun eğerek milletin kendilerini vermediği makamı 28 Şubatın yöneticilerinin devetiyle kabul ettiler.
    Yapılan çalışmayla Mesut Yılmaz, Bülent Ecevit ve Hüsamettin Cindoruk'la birlikte ANASOL-D hükümetini kurdu
       Yazının girişinden itibaren verilen bilgiler ve o dönemdeki olaylardan derlenen olmuş olayların notlarındanda anlaşılacağı gibi tüm diğer ihtilallleri yapanlar gibi bu 28 Şubat Post Modern darbesini yapanlarda milletin değerlerine karşı olan ve milletin kendisine ait olan mevkii ve makamları bu ülkenin gerçek sahiplerine layık görmeyen nüfusumuzun %0.5’ini oluşturanların teşvikiyle yapılmış bir darbedir!!!…
     Şu andada oynanmaya çalışılan bu tür hain oyunlara karşı milletimizin Yurt içi ve dünya gelenine yayılmış toplam 81 milyon olanlarının  tek vucut gibi kentlenerek bu millet ve ülke düşmanlarının  bertaraf edilerek ülkemizin tam,yasaksız ve milletin hakim olduğu,milletin değerlerini kimsenin aşağılamadığı,dışlamadığı bir sistemin kurulmasını ve dahada fazlasını sağlayacak Anayasa için herkesin üstüne düşeni yeri ve zamanında eksiksiz olarak yapması.
     Bunun için haklı olanların daen az haksızlar kadar cesur olması dileğiyle.
      Rabbim Yar ve Yardımcımız Olsun.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL