Siyaset

DEİK Türkiye -Tacikistan İş Konseyi Başkanı Saatçioğlu Milletvekilliği Aday Adaylığı İçin İstifa Etti

Seçim takviminin açıklanmasının ardından, kamuda milletvekilliği aday adaylığı için istifalar başladı. Yaklaşık 4 yıldır DEİK Türkiye -Tacikistan İş Konseyi Başkanı olarak görev üstlenen Cihangir Fikri Saatcioğlu, 14 Mayıs 2023 Genel..

DEİK Türkiye -Tacikistan İş Konseyi Başkanı Saatçioğlu Milletvekilliği Aday Adaylığı İçin İstifa Etti

Seçim takviminin açıklanmasının ardından, kamuda milletvekilliği aday adaylığı için istifalar başladı. Yaklaşık 4 yıldır DEİK Türkiye -Tacikistan İş Konseyi Başkanı olarak görev üstlenen Cihangir Fikri Saatcioğlu, 14 Mayıs 2023 Genel Seçimleri için AK Parti’den Milletvekili Adayı olabilmek için görevinden istifa etti.
15 yıldır bir çok Sivil Toplum kuruluşunda Yürütme Kurulu Üyeliği yürüten ,Müsiad Genel Merkez Uluslarası Ve Dış İlişkiler komisyonunda uzun bir süre görev alan ve 2009-2014 yılları arasında Ak Parti’den Aksaray’da Belediye Meclis Üyeliği görevi de üstlenen DEİK/Türkiye -Tacikistan İş Konseyi Başkanı Cihangir Fikri Saatçioğlu Ticaret Bakanlığına bağlı DEİK’ten İş Konseyi Başkanlığı görevinden istifa ederek Aksaray’dan milletvekili aday adayı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye yüzyılına 2023 vizyonuna ve AK Parti’ye gönülden bağlı olduğunu belirten SAATÇİOĞLU, “Çok uzun bir süredir STK faaliyetlerinde bir çok kademede görev alan ,özellikle DEİK’te ticari diplomaside elde ettiği deneyimi Kamu diplomasi ile memleketine hizmet etmek isteyen Saatçioğlu Meclis’te memleketim Aksaray’ı Yurtiçi ve yurtdışında İş ve STK dünyasında sahip olduğum deneyim ve network -iletişim ağı ile yardımıyla layıkıyla temsil edeceğime gönülden inanıyorum.” dedi.
Cihangir Fikri Saatçioğlu kimdir.
28 Ocak 1983’de Aksaray’da doğan Cihangir Fikri Saatcioglu Doğuş Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesinde İşletme bölümünü bitirdi. İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme MBA yüksek lisans derecesini yapan Cihangir Fikri Saatçioğlu İngiltere’de 1 yıl sürecinde dil eğitimini tamamladı. 2008 yılından itibaren özel sektörün dış ticaret, uluslararası yatırımlar, hizmetler, gıda-tarım alanlarında üst düzey yöneticilik yaptı. İleri düzeyde İngilizce bilen Cihangir Fikri Saatcioğlu evli ve 1 çocuk babasıdır.
Haber: Yaşar Karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL