Gündem

COŞKU VE GURURLA KUTLUYORUZ

ak parti aksaray merkez İlçe başkanı hamza aktürk,  23 nisan ulusal egemenlik ve Çocuk bayramıile ilgili kutlama mesajı yayınladı. başkan aktürk yayınladığı mesajında; cumhuriyetin en önemli,kurumlarından türkiye büyük millet meclisi’nin..

COŞKU VE GURURLA KUTLUYORUZ

ak parti aksaray merkez İlçe başkanı hamza aktürk,  23 nisan ulusal egemenlik ve Çocuk bayramıile ilgili kutlama mesajı yayınladı.

başkan aktürk yayınladığı mesajında; cumhuriyetin en önemli,kurumlarından türkiye büyük millet meclisi’nin açılışının 98. yıl dönümünü vemilli egemenlik Çocuk bayramını büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz, dedi.

23 nisan 1920 tarihi, sadece türkiye büyük millet meclisi’ninaçılış tarihini değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasimizinve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür. geleceğimizin en önemliyapısı olan çocuklarımıza cumhuriyetimizi ve demokrasimizi yaşatacakları dahagüzel, daha yaşanabilir bir ülke ve dünya bırakmanın, onları geleceğehazırlamanın yolu herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesiyle olacaktır.gelecek büyük türkiye’nin yeni nesli olacak olan çocuklarımız, insanlığın vebizlerin umudu geleceğimizin yapı taşıdır diyen aktürk, çocuklarını en iyişekilde yetiştiren toplumlar, gelişimlerini sürdürerek geleceğe güvenlebakabilirler. demokrasimizin olgunlaşması ve yeni türkiye’nin bu sağlam yapıylakurulabilmesi için, geleceğimiz olan çocuklarımıza güzel bir gelecek inşa etmeken önemli vazifemizdir” dedi.

aktürk, “hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir”ilkesiyle kurtuluş savaşı’nı başlatan türk milletinin, tüm imkansızlıklararağmen ayağına pranga vurulmasına izin vermediğini, o çetin mücadeleyi zaferleneticelendirdiğini belirtti.

milli iradenin, İstiklal harbi’nin karargahı tbmm’nin, aynızamanda bağımsızlığın da sembolü olduğunu vurgulayan aktürk, “İşte buanlayışla bizler de milli iradeye musallat olan güçleri bertaraf etmenin,çocuklarımıza daha huzurlu ve güvenli bir gelecek bırakmanın mücadelesiniveriyoruz.

bu duygu ve düşüncelerle cumhuriyetimizin kurucusu gazi mustafakemal atatürk’ü istiklal savaşımızın tüm kahramanlarını bu vatan için canınıfeda eden tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anarken bu güne anlam katangeleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın ve bütün hemşerilerimin 23 nisanulusal egemenlik ve Çocuk bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”ifadelerine yer verdi.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL