Siyaset

ÇÖLKESEN 19 MAYIS’I KUTLADI

milliyetçihareket partisi (mhp) aksaray İl başkanı av. mustafa ÇÖlkesen, 19 mayısatatürk’ü anma gençlik ve spor bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajıyayımladı. 19 mayıs 1919 türkmilletinin adeta yeniden doğduğu kutlu bir gündür…

ÇÖLKESEN 19 MAYIS’I KUTLADI

milliyetçihareket partisi (mhp) aksaray İl başkanı av. mustafa ÇÖlkesen, 19 mayısatatürk’ü anma gençlik ve spor bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajıyayımladı.

19 mayıs 1919 türkmilletinin adeta yeniden doğduğu kutlu bir gündür. mazlum ve davasında haklıbir milletin zulme ve eziyete karşı başkaldırısı olan 19 mayıs, necipmilletimizin gurur kaynağı olduğu kadar, dünyadaki tüm ezilmiş ve işgaleuğramış milletlerin örnek aldığı asil bir direniş ve bağımsızlık hareketidir. atatürk,bir yandan bu günün anlam ve öneminin türk gençliği tarafından iyi kavranmasıiçin bu kutlu günü onlara armağan etmiş, diğer yandan da ülkemizin geleceğiniher zaman güvendiği ve inandığı türk gençliğine emanet etmiştir. gençlerimiz buülkenin sadece zenginliği değil, aynı zamanda geleceği, dinamizmi ve geleceğeolan güvenidir. türkiye, türk gençliğinin ellerinde daha da büyüyüpgelişecektir. ne mutlu ki milletimiz mücadele azmini, birlik ve bütünlüğünü, 19mayıs 1919’daki gibi diri tutmakta, yıllar önce yeniden ateşlenen bağımsızlıkmeşalesi, gelecekte de bizlere ışık tutmaktadır. türk vatanı üzerinde hesaplarıolanlar ve onların yerli işbirlikçileri bilmelidirler ki; dün milli mücadeleyiveren kahraman neslin bugünkü ülkücü torunları gerektiğinde vatan müdafaasıvermekten çekinmeyecektir. türk gençliği, türk tarihinin kendisine yüklediğiağır misyonun farkındadır ve bu misyonun gereğini yerine getirme kararlılığı,azmi, cesareti ve kudreti kendisinde mevcuttur. 
bu duygu ve düşüncelerle başta milli mücadele Önderimiz gazi mustafa kemalatatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve minnetle anıyor, allah’tan rahmetdiler, milletimizin ve gençlerimizin 19 mayıs atatürk’ü anma, gençlik ve sporbayramını kutlarım” dedi.

haber merkezi

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL