Sağlık

Çok Zor Bir Süreç Yaşadık

sağlık çalışanları uzun bir aradan sonra moral pikniğinde bir araya geldi.  korona virüsle mücadele kapsamında aksaray’da  sağlık alanında da etkin bir çalışma ve mücadele sergileyen kovid-19’a müdahalede etkin bir rol..

Çok Zor Bir Süreç Yaşadık

sağlık çalışanları uzun bir aradan sonra moral pikniğinde bir araya geldi. 

korona virüsle mücadele kapsamında aksaray’da  sağlık alanında da etkin bir çalışma ve mücadele sergileyen kovid-19’a müdahalede etkin bir rol oynayan sağlık çalışanları kademeli normalleşme döneminin başlaması ve  pandemi yasaklarının yeni normalleşme döneminde piknikte bir araya gelerek sitres atıp güzel açık havada moral buldular. aksaray merkeze bağlı helvadere beldesi sınırları içerisinde bulunan aksarayın sembolü haline gelen hasandağı eteklerindeki helvadere göletindeki mesire alanında bir araya geldiler. pandemiyle mücadelede yeni normalleşme döneminde düzenlen moral pikniğine aksaray valisi hamza aydoğdu, helvadere belediye başkanı arif bellikli,İl sağlık müdürü uzman doktor kerim yeşildağ, tarım ve orman müdürü bülent saklav, İl Özel İdaresi genel sekreteri yüksel Çelik, İl genel meclis başkanı mehmet muammer tüzün, aile hekimleri derneği başkanı Şenol atakan ve diğer daire müdürleri katıldı. vali hamza aydoğdu moral pikniğine katılan tüm sağlık çalışanlarını ziyaret ederek sohbet etti. bölgede piknik yapan vatandaşlarla da görüşen vali aydoğdu bedensel engelli özel bir kız çocuğuyla yakından ilgilenerek köfte ikram etti. 
burada bir açıklama yapan aksaray valisi hamza aydoğdu, “sizi burada görmek mutlulukların en güzeli, bundan 6 ay öce böyle bir gün hayal edemezdik. gerçekten çok zor bir süreç yaşadık. ama samimiyetle söylemem gerekiyor ki, doktorlarımız olmasaydı biz bu süreci böyle atlatamazdık. sizlerle gurur duyuyoruz. İyi ki varsınız. Öyle bir süreç yaşadık ki, ilk başladığımda bazen annelerin, çocukların, babaların ümitsizlik içerisinde olduğu bir süreçti. ama gerçekten çok büyük mücadelelerle bugünlere geldik. biz bazen evlerimizde çocuklarımız, eşlerimiz, pandemi olduğunda onlara yaklaşmaktan korkarken aile hekimlerimiz, doktorlarımız her gün canlarını hiçe sayarak hastalarına baktılar. eşlerinden, çocuklarından ayrı kalarak onlarla beraber hayata tutunmaya çalıştılar. gerçekten kolay değil, biz il müdürümüz ve Şenol beyle dedik ki; ‘madem pandemi bitiyor, şöyle sağlık çalışanlarımızla, aile hekimlerimizle birlikte bir moral günü düzenleyelim.’ sizlerde teşrif edip geldiniz. gerçekten bu çok güzel bir şey. Şunu da bilmenizi isterim, iyilik bulaşıcıdır, sevgi kuşatıcıdır. İnsanı sarar ve sarmalar” dedi. moral pikniğine katılan sağlık çalışanları ise bugünleri herkes gibi bizde çok özledik bugün burada yaklaşık 1,5 yılın özlemini gideriyoruz. Çoluk çocuğumuzla hasret gideriyoruz inşallah hep birlikte sağlıklı güzel günlere kavuşacağız sağlıklı günler bizleri bekliyor ifadelerine yer verdiler. haber yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL