Asayiş Son Dakika

Çocuk Katili Yakalandı

Çocuğun Kasten Öldürülmesi suçundan aranan ve hakkında 34 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan zanlı yapılan operasyonla gözaltına alındı. Aksaray İl Jandarma Komutanlığı emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına..

Çocuk Katili Yakalandı

Çocuğun Kasten Öldürülmesi suçundan aranan ve hakkında 34 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan zanlı yapılan operasyonla gözaltına alındı. Aksaray İl Jandarma Komutanlığı emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik yaptığı denetimlerde Çocuğun Kasten Öldürülmesi suçundan aranan ve hakkında 34 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan zanlıyı gözaltına aldı.
Edinilen bilgiye göre olay; Aksaray Merkez ilçe sınırlarında meydana geldi. Yasadışı faaliyetleri olan kişi ve örgütleri tespit etmek, suç ve suçlu bağlantılarını ortaya çıkarmak ve faillerinin yakalanarak adlî mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda icra edilen faaliyetler kapsamında, Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT Dedektifleri ve komando unsurlarının da desteğiyle Merkez İlçe Jandarma ekiplerince, Merkez İlçe mülki sınırları içerisinde icra edilen devriye faaliyeti esnasında “Çocuğun Kasten Öldürülmesi” suçundan arandığı ve hakkında “34 yıl 2 ay” kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edilen şüpheli A.A. isimli şahıs düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheli şahıs Jandarmadaki işlemlerinin tamamlanması ile çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi. Aksaray İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada;Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, ilimize asayiş ortamının sağlanması amacı ile titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir açıklamasına yer verildi.

Haber Murat Uğurlu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL