Köşe Yazıları

Çıstak Çıstak

Kötü bir kabusun içinde gibiyiz, covid_19, gün geçtikçe etkisini ve korkusunu artırıyor. Elimizdeki tek seçenek şu an için tedbirli olmak. Bunun için de devlet bir takım önlemler alıyor ve sürekli..

Çıstak Çıstak

Kötü bir kabusun içinde gibiyiz, covid_19, gün geçtikçe etkisini ve korkusunu artırıyor. Elimizdeki tek seçenek şu an için tedbirli olmak. Bunun için de devlet bir takım önlemler alıyor ve sürekli “Evde kal” sloganıyla vatandaşlar

      Elbet böylehareketli bir milletin evde kalmasını sağlamak kolay değil fakat güzel olanşeylere elbet biraz zorlukla ulaşılır. Bu süreçte bizler anne babalar olarakaslında öyle güzel sınanıyoruz ki, malum okullar da tatil çocuklar evdeler,onları sadece tablet, telefon ve bilgisayarların hizmetine sunmamak vekaybetmemek için evde onlara keyifli ve kaliteli zaman geçirtmek zorundayız. Busüreçte kiminle konuştuysam, aman hocam evin halini bir gör, çıstak çıstakhaldeyiz, öğretmenlerin kıymetini anladık, kendi çocuklarımıza sabır gösteremezduruma geldik, diyorlar. Bana serzenişte bulunan kimselere de; etmeyin, bunlarıdemeyin ne kadar şanslı olduğunuzu görmezden gelmeyin, diyorum. Çocuklarınız vekendiniz sağlıklı kalın diye evde kalabilme lüksüne sahipsiniz. Peki yaçalışmak zorunda kalan, esnek mesai dahi yapamayan, çocuklarını bırakabilecekkimsesi olmayan çalışanlara bunları söyleseniz ne kadar incinirler, biliyormusunuz? Bu yüzden lütfen sahip olabildiklerinizin şükrüne odaklanın. Herkesevde kalabildiği bu süreçte eski günlerdeki kendi çocukluklarını ve o dönemdekioyunlarını hatırlasın, çocukları ve kendilerini evde hayata katacakçalışmalarda bulunsun. Örneğin, çocuklarınızı mutlaka mutfağa sokun. Hamurlaryoğurun, kurabiyeler yapın. Sofrayı beraber kurup toplayın, temizliği paylaşınama hep bir arada kalın.

           Evdeki eşyadağınıklığı toplanır, yeterki biz önce evde, sonra milletçe tüm ülkemizdedağılmayalım. Varsın evdeki kalabalıklarımız azalmasın, çoğalsın ve hep çıstakçıstak olalım. 

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL