Gündem

ÇİFTÇİLER DESTEKLERDEN YARARLANABİLECEK

türkiye ziraat odaları birliği (tzob) genel başkanıızŞemsi bayraktar’ın hazine arazilerinde ecrimisil ödeyerek üretim yapanyüzbinlerce çiftçimizin desteklerden yararlanamadığını belirterek başbakanyıldırım’a ilettiği çiftçimizin yılardır bekleyen ecrimisil sorunu,başbakanımızın talimatıyla çözüldüğüü belirtti. bayraktar ;..

ÇİFTÇİLER DESTEKLERDEN YARARLANABİLECEK

türkiye ziraat odaları birliği (tzob) genel başkanıızŞemsi bayraktar’ın hazine arazilerinde ecrimisil ödeyerek üretim yapanyüzbinlerce çiftçimizin desteklerden yararlanamadığını belirterek başbakanyıldırım’a ilettiği çiftçimizin yılardır bekleyen ecrimisil sorunu,başbakanımızın talimatıyla çözüldüğüü belirtti.

bayraktar ; “ecrimisil ödeyerek üretim yapan yüzbinlerceçiftçimiz desteklerden yararlanamıyordu.bu kapsamdaki yüzbinlerce çiftçimiz,hazine ile kira sözleşmesi yaparak Çks’ye kayıt olabilecek, desteklerdenyararlanacak.bu araziler için çiftçilerimize, ecrimisil bedelinin yarısıüzerinden 10 yıla kadar doğrudan kiralama hakkı da verildi.10 yılın sonundaçiftçilerimiz, isterlerse kira sürelerini uzatabilecek veya doğrudan araziyisatın alabilecekler.

Çiftçilerimizin 18 kasım 2018 tarihine kadar, hatta butarihi de beklemeden bir an önce milli emlak müdürlüklerine kira sözleşmesibaşvurusu yapması gerekiyor.bizlerde aksaray ziraat odası başkanlığı olarak aksaraylıüreticilerimizi de önemli derecede ilgilendiren bu konuyu çözüme kavuşmasınısağlayan sayın genel başkanımız Ş.Şemsi bayraktar ve emeği geçen tüm devletyetkililerimize çiftçilerimiz adına teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL