Siyaset

CHP’DEN İYİ PARTİ’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

aksaray cumhuriyet halk partisi il teşkilatı, 24 haziranseçimlerinden millet ittifakında bir milletvekili çıkaran aksaray İyİ parti’yehayırlı olsun ziyaretinde bulundu.  ziyarete katılanchp İlbaşkanı ramazan koçak, merkez İlçe başkanı nazife arslan küçük,..

CHP’DEN İYİ PARTİ’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

aksaray cumhuriyet halk partisi il teşkilatı, 24 haziranseçimlerinden millet ittifakında bir milletvekili çıkaran aksaray İyİ parti’yehayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 

ziyarete katılanchp İlbaşkanı ramazan koçak, merkez İlçe başkanı nazife arslan küçük, chpmilletvekili adayı ali abbas ertürk, yeşiltepe belediye başkanı tahsin Çelik,taşpınar belediye başkanı cihan yüksel, chp İl teşkilatının üyeleri, İyi parti İl başkanı Özkantüremiş, İyi parti aksaray milletvekili av. ayhan erel ve İyi parti il ve ilçeteşkilatı üyeleri katıldı.

İyi parti İl başkanı Özkantüremiş yapmış olduğu açıklamasında; “bilindiği üzere ülkemiz 24 haziran’da birseçime girdi ve bu seçimler sonucu iyi parti aksaray’dan bir milletvekiliçıkarttı. ben bize destek veren, vermeyen bütün aksaray halkına teşekkürediyorum.İyi parti milletvekili aksaray milletvekili olacaktır.bundan hiçbirkimsenin şüphesi ve endişesi olmasın. bizler 261 bin seçmenin hepsinikucaklayacağız.hepsinin yanında da olacağız. aksaray’ın menfaati neyigerektiriyorsa, sayın milletvekilimiz çalışmalarını yürütecektir. bu kapsamdaziyarette bulunan cumhuriyet halk partisi il başkanı ve milletvekili adaylarınaçok teşekkür ediyorum. güzel bir kampanya yürüttüler. ciddi bir oy aldılar. kendilerinitebrik ediyorum.  bu nazik ve nezaketdavranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

cumhuriyet halk partisi İlbaşkanı ramazan koçak; bildiğiniz üzere İyi parti ve cumhuriyet halk partisimillet irtifakı olarak girdi. bunda amacımız şu idi. memleketimizde birçoksorunumuz vardı. refah, huzur,adalet bu ülkenin ihtiyaç duyduğu en önemlikavramlarıydı. bizim amacımız bu ülkede huzuru,adaleti ve güveni sağlamakinsanların birbirine ötekileştirilmesi ve birbirlerinden nefret etmesiniönlemek ve kucaklamaktı. en büyük sıkıntının bu ülkede bu olduğu hepimiztarafından biliniyordu. biz yaşadığımız sürece ilkelerimizden ve yolumuzdanasla vazgeçmeyeceğiz dedi.

chp milletvekili adayı aliabbas ertürk; “cumhuriyet halk partisi ve İyi parti demiyorum biz diyorum.Çünkü bize bu süreç biz kavramını çıkarttı biz demokrasi isteyen hukuk isteyenadil bir yönetim isteyen huzurlu bir yaşam isteyen insanlarız. partilerimizinamblemleri farklıydı. yürüdüğümüz yol hedeflerimiz inançlarımız hep bu yöndeidi. Çok iyi bir çalışma yaptık. Özkan başkanıma ve ayhan vekilime teşekkürediyorum. biz bu seçimlerin öncesinde ve sonrasında bir iddiamız vardı. bizfarklı olalım. aksaray’ın her köyüne, her kasabasına, her mahallesine başımızdik alnımız açık çıkabildik.haklı olmanın en büyük güç olabildiğine inandık vebu anlamda da ciddi bir mücadele verdik. benim hedefim milletvekili olmakdeğil, millet ittifakının iki vekil çıkartması idi. bir vekil çıkacaksa ve buben olacaksam. millet ittifakı iki vekil çıkarsın dedim. İttifak olarak keşkedaha iyi sonuçlar alabilseydik. Ülke yönetimini daha iyi anlatabilseydik ve enazından ilk turda böyle bir sonuç almasaydık. neticede herkes elinden geleninen iyisini yaptı” dedi.

İyi parti aksaraymilletvekiliav. ayhan erel; “zor bir seçim oldu. bizleri sevindiren hadise akşam birkaçkendini bilmezlerin ötesinde, gerek ak parti gerek milliyetçi hareket partisigerek cumhuriyet halk partisi, İyi parti ve diğer partiler seçim gezilerinde vesandık yarışında herhangi bir sorun yaşanmamasıydı. ancak kendini hükümetinmemuru olmasının ötesinde hükümetin memuru olma sıfatını almaya çalışan birkaçdengesiz, karaktersiz sandık başkanlarının ferdi tutumları bizleri üzdü.onunötesinde aksaray’da sıkıntı olmadı. aksaray küçük bir yer. ak partilikardeşlerimizle de milliyetçi hareket partisinde bulunan gönül dostlarımızla da,cumhuriyet halk partisinde yol yürümekten mutlu olduğumuz arkadaşlarımız,  saadet partili, büyük birlik partili yani kimvarsa karşılıklı çarşıda, pazarda yüz yüze, göz göze geldiğimiz, acılarınıpaylaştığımız, sevinçlerini paylaştığımız insanlarız. dolayısıyla seçimlergeçer. ancak kardeşlik ve dostluk baki kalır. daha önce açıkladığım gibi seçimakşamı yaşanan hadise’yi iki üç kendini bilmez,aksaray sevdasından uzak kişilerolarak değerlendiriyoruz. bir kesime mal etmiyoruz. ben bu seçimde cumhuriyethalk partisi, saadet partisi ve bizim seçilmemizde katma değer sağlayandemokrat partideki arkadaşlarımızın emekleri çok büyük. yani bugün aksaray’damillet irtifakının bir vekili varsa bu sadece iyi partinin çaba vegayretlerinin ötesindedir. cumhuriyet halk partisi çok güzel bir kampanyayürüttü ve perde arkasından cumhuriyet halk partisi’ne destek verenkardeşlerime de bu emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. saadet partilikardeşlerimiz de kendi güçlerince bu mücadeleye destek verdiler. demokrat partililer24 saat bizimle birlikte oldular. ben onlara teşekkür ediyorum. ayhan erelolarak ben millet irtifakının milletvekiliyim. hem cumhuriyet halk partisi hemdemokrat parti hem saadet partisinin resmi milletvekiliyiz. bunun ötesinde deparlamentoya milletvekili göndermeyen bağımsız türkiye partisi olsun büyükbirlik partisi olsun tabii ki de o kardeşlerimizin temsilcisiyiz. bunu derkenak parti’ye oy veren milliyetçi hareket partisi’ne oy veren kardeşlerimizinmuhakkak ki temsilcisiyiz. Önceliğimiz İyi parti, cumhuriyet halk partisi,saadet partisi, demokrat parti ve mecliste vekili olmayan diğer partilerdir.bugünkü tablo istediğimiz tablo olmayabilir ama biz çok zorluklardan çokmücadelelerden geçmiş bir ideolojinin bir fikrin temsilcilerimiz. mevcut tablobizleri karamsarlığa sürüklemiyor. biz güzel güneşli günler göreceğimizeinanıyoruz. mücadeleye bize kaldığımız yerden bugün itibariyle devam ediyoruz”dedi.

haber vedat t.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL