Siyaset

CHP ADAY ADAYLARINI TANITTI

aksaray cumhuriyet halk partisi il yönetimi aksaraymilletvekili aday adaylarını tanıttı. cumhuriyet halk partisinden aksaraymilletvekili aday adaylığı başvurusuna 1- ali abbas ertürk, 2- ali eşmekaya 3- cansu bülbül,  4- pelin yıldırım,..

CHP ADAY ADAYLARINI TANITTI

aksaray cumhuriyet halk partisi il yönetimi aksaraymilletvekili aday adaylarını tanıttı. cumhuriyet halk partisinden aksaraymilletvekili aday adaylığı başvurusuna 1- ali abbas ertürk, 2- ali eşmekaya 3- cansu bülbül,  4- pelin yıldırım,  5- ramazan fidan, 6-Ünsal Ülkebay başvurdu.

chp İl başkanı ramazan koçak yapmış olduğu açıklamada;“bildiğiniz gibi seçim hızla yaklaşmaktadır. toplantımızın esas amacınageçmeden önce sizlere önemli bir duyuru yapmak işitiyorum. cumhurbaşkanıadayımız sayın muharrem İnce 15 mayıs salı günü saat: 13:00’da hükümetmeydanında hemşerilerimize hitap edecektir. tüm hemşerilerimizi bize gönülveren vermeyenleri bu mitinge davet ediyorum. yeni cumhurbaşkanınızla tanışmavesilesi olsun bu hepinizi bekliyoruz. bildiğiniz gibi partimizde adaylıksüreci pazartesi günü saat 17.00’da sona erdi 6 arkadaşımız aday adaylığı içinbaşvurdu. arkadaşlarımızdan ali abbas ertürk geçen cumartesi günü adaylığınıaçıkladı. aday olmak isteyen 5 arkadaşımız daha var hepsi değerli milletvekiliolmayı sonuna kadar hak edecek vasıflara sahiplerdir. gencecik bu ülkeyekendisini adamış arkadaşlarımızdır. arkadaşlarımız kendilerini tanıtacaklardır”dedi.

chp aday adayı harita mühendisi pelin yıldırım; “Ülkemizuzun bir süredir sıkıntılı bir sürecin içinden geçmektedir. halkınçoğunluğundan oy alan defalarca güven tazeleyen hükümet 16 yıldır ülkemizi tekbaşına yönetmesine rağmen ülkemizdeki kötü gidiş hattın sorumluluğunuüstlenmemektedir. milletimizden yeniden yetki istemektedir. vatandaşlarımızumutsuz ve mutsuzken sayın cumhurbaşkanı adayımız muharrem İnce adaylığıkamuoyunun da ciddi bir heyecan ve coşku yaşatmıştır. tüm ülkeye yayılanheyecan ve coşkuyu bende chp aday adayı pelin yıldırım olarak yaşamaktayım. buyola çıkmamdaki en büyük etken demokrasiye, adaletehuzura ve kardeşliğe olanihtiyacımızdır. farklı olanın ötekileştirilmediği, terör belasının olmadığı,işsizliğin olmadığı, çiftçinin, emeklinin, işçinin karşılığını alabildiğiyüksek faizin altında bunalımın yaşanmadığı, üniversite mezunlarının istidamedilebildiği, atanamayan öğretmenlerin intihar etmediği, meclisin önündekendisini yakacak bir çaresizliğin yaşanmadığı bir türkiye’ye özlemduymaktayız. biz bu yüzden bu yola çıktık” dedi.

chp aday adayı ramazan fidan; “biz bu ülkede demokrasininbitiğine inanıyoruz. hak ve hukukun adaletin bittiğine inanıyoruz.Çocuklarımızın geleceğinden endişeleniyoruz. İnsanlarımızın geleceğindenendişeleniyoruz. hiçbir çıkar, kaygı ve beklenti olmadan buradaki bulunan tümarkadaşlarımızla birlikte ülke için canımızı her şeyimizi feda etmeye hazırız”dedi.

chp aday adayı cansu bülbül; “hepimizin de bildiği gibiak parti iktidarının 16 yıllık süresince her seçimde en çok oy veren ilk onillerden bir tanesiyiz. buna rağmen hizmet konusunda, alınan hizmetlerebakıldığında son on illerden bir tanesiyiz” dedi.

haber vedat t.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL