Siyaset

CHP 19 MAYIS’I KUTLADI

aksaray cumhuriyet halk partisi il teşkilatı 19 mayısatatürk’ü anma gençlik ve spor bayramı nedeniyle 15 temmuz milli irademeydanında ki atatürk anıtına çelenk sundu. dev türk bayrağı eşliğinde gelenchp il teşkilatı..

CHP 19 MAYIS’I KUTLADI

aksaray cumhuriyet halk partisi il teşkilatı 19 mayısatatürk’ü anma gençlik ve spor bayramı nedeniyle 15 temmuz milli irademeydanında ki atatürk anıtına çelenk sundu. dev türk bayrağı eşliğinde gelenchp il teşkilatı üyeleri ve partililer 19 mayıs atatürk’ü anma gençlik ve sporbayramını kutladılar.

chp aksaray gençlik kolları İl başkanıİsmail karacayapmış olduğu konuşmasında; “ saygı değer aksaraylı hemşerilerimiz 19 mayıs atatürk’üanma gençlik ve spor bayramı kutlamalarımıza katılımınızdan dolayı sizlereşükranlarımı sunuyorum.

bundan tam 99 yıl önce memleketin gidişatından hoşnutolmayan bir asker ve arkadaşları samsun’a ayakbastı. İşte o günden sonra ulusalmücadele ateşi samsun’dan ankara’ya kadar ulaştı ve bağımsız bir devlet içinsavaşlar verildi canlar kaybedildi, canlar alındı.

ulusal bağımsızlığı tesis edebilmek için emperyalistgüçlere karşı türk toplumu büyük bir direniş gösterdi ve en sonunda bu büyük vezorlu mücadeleyi kazandı.

bu mücadele verilirken herkesin tek gayesi vatandı,bağımsızlıktı. vatanımızı ve bağımsızlığımızı elimizden çalmaya çalışanlarakarşın milletçe bir bütün halindeydik.

geldiğimiz bu günlerde türk toplumu 99 yıl önceatalarının yaptığı gibi ulusal bir bağımsızlık mücadelesi vermek ve bir bütünolmak zorundadır. Çünkü bu mücadele bugün verilmezse, bir bütün olunmazsa ortadane ulus nede bağımsızlık kalacaktır. Şuanda türkiye cumhuriyeti devletiemperyalizmin kanlı pençesinde takılmış, yorgun düşmüş ve bitap durumdadır.terör iyice azıtmış, ekonomi her geçen dakika kötüye gitmektedir ve gençlerişsizdir. Ülkemizde genç işsizlik oranı %20’leri çoktan aşmış durumdadır.

bizlerin vereceği mücadele atalarımızın verdiğimücadeleye kıyasla akılla ve bilimle olacaktır. bu mücadelede kan akmayacak,fikirlerimiz yarışacak ve kazananı yine türk toplumu belirleyecektir.

dünya her geçen gün yenilenmekte ve gelişmektedir. artıkbugünlerde teknoloji pastanın en büyük dilimi niteliğine gelmiştir. Çağımızteknolojisine ayak uydurmak zorunluluğuna sahibiz. dünyada artık endüstri 4.0çağı çoktan başlamıştır. ancak türkiye cumhuriyeti bu çağa maalesef ayakuydurmakta çok geç kalmıştır.

biz sizlerden genç kardeşlerimizinterör belasından canvermemesi için, genç işsizlik oranının %20’leri geçmemesi için, gençlerinendüstri 4.0 çağına ayak uydurarak teknolojide millileşmenin sağlanması için,çocuklarınızın gençlik ve cumhuriyet bayramlarında 500’er lira burs alması içinyetki istiyoruz.

bizler artık tamam dedik. bu iş yürümüyor, ülke gelişemiyor,büyüyemiyor dedik. sizlerinde yanımızda bizlere destek olmasını istiyoruz.barışacağız, büyüyeceğiz, bölüşeceğiz diyoruz. huzuru tesis edeceğiz vegeleceğe artık daha emin adımlarla yürüyeceğiz. hepinize saygılarımısunuyorum”  dedi.

haber yaşar k.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL