Asayiş

CEZAEVİ FİRARİSİ YAKALANDI

aksaray’da 6 ayrı suçtan aranan ve 17 yıl 4 aykesinleşmiş hapis cezası olan cezaevi firarisi polisin kovalamacası sonucubuğday tarlasında yakalandı.    olay, saat 10.00 sıralarında sularında cumhuriyetmahallesi tokİ kavşağı’nda yaşandı…

CEZAEVİ FİRARİSİ YAKALANDI

aksaray’da 6 ayrı suçtan aranan ve 17 yıl 4 aykesinleşmiş hapis cezası olan cezaevi firarisi polisin kovalamacası sonucubuğday tarlasında yakalandı.   

olay, saat 10.00 sıralarında sularında cumhuriyetmahallesi tokİ kavşağı’nda yaşandı. edinilen bilgiye göre, tokİ bölgesindedevriye gezen polis ekipleri, durumundan şüphelendikleri 01 .. 55 plakalı hafifticari araca ‘dur’ ihtarında bulundu. ‘dur’ ihtarına uymayan araç sürücüsühızla kaçmaya başladı. bunun üzerine polis ve şüpheli arasında kovalamacabaşlarken, takipteki polis ekipleri telsizle merkezden takviye istedi.Şüpheliyi takip eden polis ekiplerinin aracın ankara istikametine kaçtığınıanons etmesi üzerine aksaray-ankara karayolu üzerinde bulunan bölge trafikdenetleme Şubesi önünde polis ekipleri bariyer oluşturdu. burada polislerinüzerine araç süren zanlı, bir polis aracına çarparak kaçmaya devam etti.topakkaya beldesine giren şüpheli sürücü, çok sayıda polis ekiplerincesıkıştırılınca aracını bırakarak yaya olarak kaçmaya başladı. ekili tarımarazilerinde kaçmaya çalışan şüpheli, onlarca polis ekibinin bölgeyi ablukaaltına alması sonucu buğday tarlasında yakalandı.

ekiplerce gözaltına alınan İsmail a.’nın (26), yapılansorgulama ve araştırmasında cumhurbaşkanına hakaret, başkasına ait kredikartını izinsiz kullanmak, tehdit, şantaj, yağma, silahla adam kaldırma vecezaevinden kaçma suçlarından arandığı ortaya çıktı. 17 yıl 4 ay kesinleşmiş hapiscezası olan şüphelinin, 2017 yılının 10’uncu ayında karaman açık cezaevinegirdiği ve 30 mart 2018 tarihinde de kaçtığı öğrenildi.

İha

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL