Köşe Yazıları

ÇANAKKALE RUHU

.. Çanakkale savaşı, birinci dünya savaşı sırasında1915-1916 yılları arasında Gelibolu yarımadasında Osmanlı devleti İngiltere, Fransave Rusya arasında yapılan savaştır. Millet adına, ümmet adına var olmakkararlılığının sergilendiği en önemli cephelerden biridir..

ÇANAKKALE RUHU

..

Çanakkale savaşı, birinci dünya savaşı sırasında1915-1916 yılları arasında Gelibolu yarımadasında Osmanlı devleti İngiltere, Fransave Rusya arasında yapılan savaştır. Millet adına, ümmet adına var olmakkararlılığının sergilendiği en önemli cephelerden biridir Çanakkale.

Çanakkale bir ruhtur, bir manadır, bir idealdir.

Çanakkale’deki gaye ve ideal nedir? Vatandır.

Vatan nedir? Bayraktır sancaktır.  Sancak nedir? Hilaldir yıldızdır. Bir hilaluğruna feda edilmiş canlar vardır. Hilal nedir? İslam’dır.

Gel dediler Çanakkale yanıyor

Haberi alınca yandı Mehmedim

Baktı ki vatanın bağrı kanıyor

Gitmek için karar verdi Mehmedim

Çanakkale Allahtan başka hiç kimseye boyun eğmemekdemektir. Çanakkale anayı, atayı, eşi geride bırakıp Hakka baş koymak demektir.

Kimi bekar kimi evli kimi nişanlı

Hangi kelime anlatır o hasreti o hali

Ananın atanın öpüldü eli

Akan Yaşları mendiliyle sildi Mehmedim

Çanakkale bir ümmet zaferidir. Ümmetin tarihsel dönümnoktasıdır. Sömürülmek, sindirilmek ve bitirilmek istenen bir orta dünyanındirenişidir. Kapitalizmin emperyalizmin güçlü batının! Kibirli kirligövdesinin, mütevazı samimi yokluk dünyasında varını ortaya koyan 253 binMehmetçiğin karşısında devrilmesidir.

Düşman kiniyle nefretiyle saldırdı

Yiğitler iman gücüyle düşmanını yıldırdı

Üç yüz kiloluk mermiyi kaldırdı.

Topun namlusuna sürdü Mehmedim.

Dediler ki boğaz cayır cayır yanıyor

Kalan üç beş gemi geri dönüyor

Zafer hakka inananların oluyor.

Sabredip murada erdi Mehmedim.

Şu an ayağımızı rahatlıkla toprağa basabiliyorsak, burahatlığı önce Rabbimize, sonrası ayak bastığımız yerlerde kefensiz yatanşehitlerimize şükran borçluyuz.

Şehitlerin kanlarıyla alınmış topraklarımızın, başımızdadalgalanan al bayrağımızın, malımızı namusumuzu hak ve hukukumuzu savunan dinideğerlerimizi özgürce yaşayabilme hakkı veren devletimizin kıymetini bilelim.

Çanakkale zaferinin 105. Yıldönümünde tarihe adını altınharflerle yazdırmış Çanakkale şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, cennetvatanımızın, değerli liderimizin ve Aziz milletimizin selamette olmasını yücemevladan niyaz ediyoruz. Bütün şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennetolsun.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Selam ve dua ile.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL