Siyaset

‘’ÇANAKKALE GEÇİLMEZ’’

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü mesajı yayımladı. MHP Milletvekili Kaşlı mesajında; “Türk tarihine altın harflerle yazılan, dünya tarihinde eşine az rastlanır kahramanlık..

‘’ÇANAKKALE GEÇİLMEZ’’

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü mesajı yayımladı.

MHP Milletvekili Kaşlı mesajında; “Türk tarihine altın harflerle yazılan, dünya tarihinde eşine az rastlanır kahramanlık mücadelelerinden olan Çanakkale Zaferi’nin 108. yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız.

Çanakkale Deniz Zaferi Türk milletinin imkânsızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu eşsiz bir destandır.

18 Mart 1915 tarihinde ‘Çanakkale Geçilmez’ diye yazılan bu destanla 783 bin km kare vatan toprağı içinde kardeşliğin ve ulus olma bilincinin de tohumları atılmıştır. Dünya tarihini ve masa başında yapılan hesapları değiştiren bu zafer aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı olmuştur.

Aziz Milletimiz onları asla unutmamıştır ve unutmayacaktır. Şehitlerimizin aziz hatıralarını yüreğimizde taşımak ve yaşatmak, onların emaneti olan değerli ailelerine sahip çıkmak onların acılarını, üzüntülerini ve sorunlarını paylaşmak bizlerin üzerine düşen milli bir görev, görevin ötesinde büyük bir onur ve vefa borcudur” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL