Gündem

Çanakkale Bir Vatanın Destansı Hikayesidir

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “Çanakkale, bir vatan kalbinin..

Çanakkale Bir Vatanın Destansı Hikayesidir

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “Çanakkale, bir vatan kalbinin attığı, destansı hikayesidir. Çanakkale İstiklal uğrunda can veren Mehmetçiğin yattığı, mübarek kanını döktüğü yerdir” dedi.
Çanakkale’de verilen büyük mücadeleyi unutturmayacaklarına işaret eden ATSO Başkanı Koçaş, yayınladığı mesajında; “Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümünün olduğu bu yılda Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yılını onurla ve gururla kutluyoruz. Çanakkale bizim nesiller boyu gururlanarak anlatacağımız ve gelecek nesillere bırakacağımız destanımızdır.Top mermilerini sırtlayarak top kundağına yerleştiren Seyyid Onbaşı’nı,Atılan el bombalarını düşmana geri gönderen Mehmet Çavuş’u, kahramanlıkları ve cesaretleriyle cephede görev alan Nezahat ve Halide Onbaşıları ve eşi benzeri görülmemiş bir mücadele, canı pahasına düşmana geçit vermeyen bir milleti yüzyıllar boyunca anlatacak bu büyük mücadelemizin kahramanlarını saygıyla ve minnetle anacağız. Aksaray iş dünyası olarak Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümünü gururla kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.” Dedi.
Haber Bülteni

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL