Gündem

BU ZOR GÜNLERİ HEP BİRLİKTE AŞACAĞIZ

aksaray’da binlerce kişi tarihi ulu camide ellerini depremzedeler için semaya açtı. aksaray’da kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için ulu camide mevlid-İ Şerif ve dua programı düzenlendi…

BU ZOR GÜNLERİ HEP BİRLİKTE AŞACAĞIZ

aksaray’da binlerce kişi tarihi ulu camide ellerini depremzedeler için semaya açtı.

aksaray’da kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için ulu camide mevlid-İ Şerif ve dua programı düzenlendi. aksaray belediyesi tarafından düzenlenen mevlidi-i Şerif, hatim ve dua programında hatimler okunarak eller semaya depremzedeler için açıldı.
aksaray belediye başkanı dr. evren dinçer, asrın felaketi olarak adlandırılan depremin ardından hayatını kaybeden vatandaşlar için mevlid-i Şerif ve dua programı düzenleyerek tüm vatandaşları davet etti. binlerce vatandaşın katıldığı mevlidi-i Şerif ve hatim ve dua programında depremin hafızalarda bıraktığı izleri silmek kaybedilen canlara rahmet dilemek için binlerce kişi dua etti.
asrın felaketi olarak isimlendirilen depremin ardından bütün imkânlarını seferber ederek yaraların en kısa sürede sarılması için çalışmalar gerçekleştiren belediye başkanı dr. evren dinçer, depremde hayatını kaybedenler için aksaray İl müftülüğü ve aksaray belediyesi mevlid-i Şerif ve dua programı düzenledi. depremzedeleri yalnız bırakmamak için tüm imkânlarını seferber eden aksaray belediyesi cuma namazı öncesi tarihi ulu cami’de mevlid-i Şerif ve dua programı düzenledi.
mevlid-i Şerif programına belediye başkanı dr. evren dinçer’le beraber siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının idari ve mülki amirleri, meclis üyeleri, muhtarlar, yerel ve ulusal basın temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, cami cemaati ve binlerce vatandaş katıldı
program kapsamında depremde hayatını kaybedenler için kur-an’ı kerim tilaveti ve mevlid-i Şerif okunarak dualar edildi. aksaray belediye başkanı dr. evren dinçer cuma namazına ve mevlid-i Şerif ve dua programına katılan binlerce vatandaşa ikramlarda bulundu.
yapılan mevlid-İ Şerif ve dua programı sonrası konuşan aksaray belediye başkanı dr. evren dinçer; bugün aksaray’ımızda cuma namazı öncesi deprem bölgesinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın için mevlidi şerif programı düzenledik tüm aksaraylı hemşerilerimizden allah razı olsun hepsi yoğun katılım gösterdiler. akabinde hatim dualarımızı yaptık memleketimizin selamete ermesi düzene çıkması için başta cumhurbaşkanımız olmak üzere yetkililerimize tüm devlet görevlilerimize vatandaşlarımıza dualar ettik. allah’ım kabul etsin inşallah ülkece milletçe bizde bu birlik beraberlik olduğu müddetçe bu sorunların üstesinden allah’ın izniyle kısa zamanda çıkacağız ve eski günlerimize döneceğiz. aksaraylı hemşerilerimiz her zaman olduğu gibi bugünde yarında her zaman ülkesi milleti bayrağı vatanı toprağı için mücadele etmeye devam edecek bu vesile ile tüm hemşerilerimin cumasını tebrik ediyorum hayırlı günler diliyorum diye konuştu.
haber: yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL