Siyaset

Bizim Derdimiz Millet Onların Derdi Koltuk

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçim süreci resmen başladı. YSK’nın seçim takvimini açıklamasının ardından siyasi partilerde Milletvekilliği aday adaylık süreci takvimleri tek tek açıklanıyor. Ak Parti İl Seçim İşleri..

Bizim Derdimiz Millet Onların Derdi Koltuk

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçim süreci resmen başladı. YSK’nın seçim takvimini açıklamasının ardından siyasi partilerde Milletvekilliği aday adaylık süreci takvimleri tek tek açıklanıyor. Ak Parti İl Seçim İşleri Başkanı Av.Muammer Gür 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimler öncesi bir basın açıklaması yaptı. Ak Parti İl Seçim İşleri Başkanı Av.Muammer Gür yaptığı basın açıklamasında; Cumhurbaşkanımızın seçim kararını açıklaması ve imzalamasının ardından 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçim süreci resmen başladı. AK Parti Aksaray İl Başkanlığına, Milletvekili aday adaylığı için başvuracaklar 16 Mart 2023 Perşembe saat 21.00’a kadar devam edecektir dedi.

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine yönelik yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren AK Parti Aksaray İl Seçim İşleri Başkanı Av. Muammer Gür; AK Parti’den milletvekilli aday adayı olacakların bir hafta içerisinde başvurularını yapması gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Milletvekili Aday Adaylarının adaylık başvuru ücretlerini parti yerine, AFAD’ın deprem hesabına yatırmalarını istediğini ve tüm partilere de bu konuda çağrı yaptığını aktaran Seçim İşleri Başkanı Av. Muammer Gür, “Aday adaylığı başvurularının tamamlanmasıyla, 19 Mart’taki temayül yoklamaları sürecinin ardından aday adayları tek tek mülakata çağrılacak. Ardından Cumhurbaşkanımız listeye son şeklini verecek. Aday listeleri 7 Nisan’da YSK’ya teslim edilecek. Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Genel Merkez’de yapılan toplantıda AK Parti’nin adaylık başvurusu için erkek adaylardan 20 bin lira, kadın ve genç adaylardan 10 bin lira, engellilerden ise 5 bin lira talep etmesi öngörüldü. AK Parti Aksaray Milletvekili aday adayı olacak arkadaşlarımızın bu takvim sürecine göre hareket etmeleri gerekmektedir. Şimdiden aday adayı olacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

14 Mayıs seçimlerinde depremzedelerin oy kullanmalarına yönelik duyuru ve bilgi aktarımında da bulunan Başkan Gür, “İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, depremzedelerin 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde seçme ve seçilme hakkını kullanabilmesi için yapması gerekenlere ilişkin, “Diğer il veya ilçelerden birine taşınmış ise taşındığı yerdeki adrese; yurt, otel, pansiyon gibi geçici yerlerde dahil, aynı il ya da ilçe içerisinde ikamet adresi dışında başka bir konut, prefabrik ev, yurt, konteyner, çadırkent, huzurevi ve benzeri gibi yerde barınıyor ise bu tür geçici yerlere yönelik yapacakları yeni adres beyanını; 17 Mart saat 23.59’a kadar nüfus müdürlüklerine ayrıca e-Devlet ve nüfusmatikler üzerinden yapabilecekler. Bu konuda da Aksaray’ımızda misafir ettiğimiz depremzedelerimize yönelik AK Parti Teşkilatları olarak gerekli çalışma programlarımızı yaptık. Depremzedelerimizin her daim yanında olmaya devam edeceğiz dedi.

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin ülkemizin ve milletimizin geleceği için büyük önem arz ettiğini vurgulayan Başkan Gür, “Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi 6 masanın yani 6’lı koalisyonun gündeminde maalesef ülkemizin ve milletimizin hiçbir meselesi yok. Onlar bir ittifak değil tıpkı eski Türkiye’de olduğu gibi tamamen kavga, ayak oyunu ve pazarlık üzerine kurulu bir koalisyon yapısındalar. Güçlendirilmiş parlamenter sistem diye çıktıkları yolculuğun sonu ne yazık ki uçurum. Cumhurbaşkanı yardımcılığı pazarlık ve paylaşım kavgasına dönüştü. Bizim derdimiz millet, onların derdi koltuk. Seçim kampanyamızı depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza hürmetimizin ve mağdur insanlarımıza olan saygımızın gerektirdiği hassasiyetle yürüteceğiz. Sandıklara sıkı sahip çıkacağız. 14 Mayıs destanını, bir süredir beraber yol yürüdüğümüz, aramıza yeni katılan ve katılacak olan dostlarımızla Cumhur İttifakı olarak beraberce yazacağız. AK Parti Aksaray Teşkilatları ve Cumhur İttifakı ortaklarımızla birlikte Aksaray’da milletvekilliğinde 4’de 4 yaparak seçimleri kazanacağız. Cumhurbaşkanımızı tekrar seçip, TBMM’deki milletvekili sayımızı arttıracağız. Türkiye için, Aksaray için yarın değil, hemen şimdi diyoruz diye konuştu. Haber; Yaşar Karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL