Eğitim

BİLİM BİR BÜTÜN OLMAKTIR

belediye başkanı haluk Şahin yazgı, eşi hasibe yazgı ve adliyargı ve adalet komisyonubaşkanı seyfullah sarıgül,  Şehit pilot hamza gümüşsoy fen lisesi veaksaray Özel eğitim mesleki eğitim merkezi öğrencilerinin hazırlamış olduğu..

BİLİM BİR BÜTÜN OLMAKTIR

belediye başkanı haluk Şahin yazgı, eşi hasibe yazgı ve adliyargı ve adalet komisyonubaşkanı seyfullah sarıgül,  Şehit pilot hamza gümüşsoy fen lisesi veaksaray Özel eğitim mesleki eğitim merkezi öğrencilerinin hazırlamış olduğu tÜbİtakbilim fuarını ziyaret etti.

aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı, eşi hasibe yazgıile beraberindekiler tÜbİtak tarafından desteklenen Şehit pilot hamza gümüşsoyfen lisesi ve aksaray Özel eğitim mesleki eğitim merkezi öğrencileri ders dışıaktiviteleri arasında yer alan bilim fuarında gezi ve incelemede bulundular.

prtokol heyetine fen lisesi müdürü ramazan Ünal Çokkayışlıile aksaray Özel eğitim mesleki eğitim merkezi müdürü rahmi sinankılı eşliketti.

Öğrencilerin titizlikle hazırladığı proje stantlarını gezenbelediye başkanı haluk Şahin yazgı ve beraberindekiler proje standında görevliöğrencilerle proje içeriği hakkında bilgiler aldı.

eğitimin sadece bilgiden ibaret olmadığını ifade eden başkanyazgı, “eğitim bir bütün olarak düşünüldüğünde bilgiyi tamamlayan süreçleranalitik düşünme, araştırma ve bilimsel bakış açısı olmalı. o yüzden bu türbilim fuarları öğrencilerimizi üreten, sorgulayan, araştıran bir birey olarakyetişmesine yardımcı olacaktır” diye konuştu.

başkan yazgı, adli yargı ve adalet komisyonu başkanı seyfullahsarıgül proje hazırlayan öğrencileri tebrik etti. okul idarecileri iseziyaretlerinden dolayı başkanhaluk Şahin yazgı, eşi hasibe yazgı ile adli yargıve adalet komisyonu başkanı seyfullah sarıgül’e teşekkür ettiler.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL