Gündem

BİLEN DE KONUŞUYOR BİLMEYEN DE

6 Şubat 2023 kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrasında açıklamada bulunan aksaray müteahhitler odası (akmÜb) başkanı fatih güneş deprem bölgesinde yıkılan binaların %90’ının eski yapı olduğunu,..

BİLEN DE KONUŞUYOR BİLMEYEN DE
6 Şubat 2023 kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrasında açıklamada bulunan aksaray müteahhitler odası (akmÜb) başkanı fatih güneş deprem bölgesinde yıkılan binaların %90’ının eski yapı olduğunu, imar affının acı sonuçlar doğurduğunu ifade ederek sorumluluğun yapı denetimleri ve denetleme mekanizmasında olduğunu söyledi.
aksaray müteahhitler odası (akmÜb) başkanı fatih güneş konuşmasının devamında; “bu süreçte müteahhitlerin üzerine yoğun bir baskı yapılıyor. 1999 depremi sonrasında çıkartılan yeni yasayla birlikte müteahhitler sadece finanstır. tüm sorumluluk yapı denetimleri ve denetleme mekanizmasındadır. müteahhitler işlerini düzgün yaptıysa ve evrakları tamsa denetleme sisteminde bir çarpıklıkla eksiklik var” dedi. 
yüzümüzü batıya dönsek de hala doğu ülkesiyiz diye konuşan başkan güneş; “keşke bu üzücü olayları yaşamasaydık. türkiye her ne kadar yüzünü batıya dönmüş olsa da hala bir doğu ülkesiyiz. teknolojik olarak, medeniyet olarak ve yaptığımız işler olarak daha batıya ayak uydurduk diyemeyiz. İnsanlarımız eski yapılarından çıkmak istemiyor. devletimiz milletimizle el ele vererek bu depremden dersler çıkartarak daha güçlü bir şekilde çıkacaktır. müteahhitlerimizin yaptığı işten ve yapacak işlerimizden kefiliz, depremin ardından binlerce binanın yıkılmasından dolayı müteahhitlere tepki oluşmakta. bu sektörde bilen de konuşuyor bilmeyen de konuşuyor” dedi.
haber: yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL