Köşe Yazıları

BAŞKAN MAHALLEMDE

… Bugün sizlere gördüğümüz ve yaşadığımız bir olaydanbahsetmek istiyorum. Gerçekten anlamlı bir program oldu.Halk ile belediyenin buluştuğu  istek ve taleplerin yerinde anında çözümbulduğu bir proje, kendisini böyle bir program düzenlediği..

BAŞKAN MAHALLEMDE

Bugün sizlere gördüğümüz ve yaşadığımız bir olaydanbahsetmek istiyorum. Gerçekten anlamlı bir program oldu.Halk ile belediyenin buluştuğu  istek ve taleplerin yerinde anında çözümbulduğu bir proje, kendisini böyle bir program düzenlediği için tebrikediyorum.

Göreve geldiği günden bu yana halka hizmet hakka hizmetanlayışı ile halkın başkanı olarak görev yapan Aksaray Belediye Başkanı HalukŞahin Yazgı, başkan mahallemde programı ile adeta mahallelerde sevgi seli ilekarşılanıyor.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgımütevazılığıyla bilgisi ve ekibi ile mahallelerde halkın adamı,halkın içindeadeta mahallelere  seferberlik  ve kamp kurarak mahallinin sorun veisteklerini yerinde inceleyerek ve dinleyerek sorunlara birebir anında müdahalelerdebulunuyor.

Mahalleli bu durumdan oldukça memnun başkanla birebirmuhatap ve istek ve taleplere anında müdahale, halkın yüzü gülüyor. Yaşlısıgenci biz başkanımızı seviyoruz hizmetlerinden memnunuz ifadeleri etrafımızda kulaklarımızıdolduruyor. Gerçekten güzel bir uygulama sanki mahalleler panayır alanı gibivatandaş belediye iç içe, bu manzara insanlarının mutlu olduğu bir manzara,göreve geldiği günden bugüne  halkıniçinde  halkın  belediye başkanı olarak görev yapan  Haluk Şahin Yazgıyı şöyle ifadelendirsek azbile kalır.

Adam gibi adam’ derler ya… Sanki bu söz onun içinsöylenmiş. Haluk Şahin Yazgı, her şeyden önce cesur, yürekli, çalışkan, dürüst,özü sözü bir, elini taşın altına koymaktan asla kaçmayan, bir o kadar damütevazı bir belediye başkanı. Kalbi sevgiyle dolu. Tam bir dost canlısı.Topluma hizmet aşkını her şeyin üstünde tutuyor. Geleceği tasarlayarak, dahaçok çalışarak, daha çok proje üreterek, el birliğiyle, gönül birliğiyle,yılmadan, azimle tüm engellerin aşılıp aydınlık yarınlara ulaşılacağınainanıyor. Bu anlamda engel de tanımıyor. Çünkü zoru, mücadeleyi, disipliniseviyor. Mağlubiyetten hoşlanmıyor. İdealleri ve  halka hizmet uğruna yılmadan sonuna kadargidiyor. Her yaşamın bir taşı yerinden oynatması gerektiğine inanıyor.Dolayısıyla samimiyetle ve inanarak yapılan her işin başarıya ulaşacağınısavunuyor. Hep doğru bildiğini söylüyor. Yalandan ve keşkemlerden olabildiğinceuzak duruyor. Her konuda değişime açık. Bardağın dolu kısmını ve boş kısmını görenlerden.Her daim pozitif. Güler yüzlü, iyi niyetli, samimi, içten, paylaşımcı,özverili, ekip çalışmasına ve diyaloğa açık. Nasıl başarıyorsa, her zamanenerjik ve neşeli. Bir o kadar da duyarlı. İnsanlarla iç içe ve barışık. Bilgive emeğe saygılı. Sizden, bizden biri. İnanılmaz doğal. Toplum nezdinde Halukbaşkan  başarılı bir  belediye başkanı halka kendini kabul ettirmişhalka kendini adamış biri inanıyorum ki yeni dönemde de Aksaray için yeniprojelere imza atacak  şehrin büyümesine  önemli katkılarda bulunacak bir belediyebaşkanı, Aksaray’ın bu tip insanlara ihtiyacı var. Durmadan yılmadan çalışacakgenç dinamik insanlara, ne diyelim yarın belki sizin mahallenizde olacakAksaray belediye başkanı Haluk Şahin Yazgı  sizinle oturup, sizinistek ve taleplerinizi dinleyecek. Başarı hiçbir zaman tesadüf değildir.Aksaray’ı ve Aksaray’lıyı düşünen insanlara ihtiyacımız var diyor hepinizi sevgi ve hürmetle selamlıyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL