Gündem

BASIN TOPLUMUN GÜCÜDÜR

10 ocak Çalışan gazeteciler günü aksaray’da değişik etkinlikler düzenlenerek Çalışan gazetecilerin günü kutlanıyor. 10 ocak Çalışan gazeteciler günü nedeni ile tarım platformu basın mensupları ile bir araya geldi.10 ocak Çalışan..

BASIN TOPLUMUN GÜCÜDÜR
10 ocak Çalışan gazeteciler günü aksaray’da değişik etkinlikler düzenlenerek Çalışan gazetecilerin günü kutlanıyor.
10 ocak Çalışan gazeteciler günü nedeni ile tarım platformu basın mensupları ile bir araya geldi.10 ocak Çalışan gazeteciler günü nedeni ile aksaray ticaret borsasında düzenlenen sabah kahvaltısına aksaray borsa başkanı hamit Özkök, aksaray ziraat odası başkanı emin koçak, aksaray damızlık koyun keçi yetiştiriciler birliği başkanı mahmut aktürk, aksaray damızlık sığır yetiştiriciler birliği başkanı bekir kayan ve sulama birliği başkanı ayfer karlı ve basın mensupları katıldı.burada birer konuşma yapan aksaray tarım platformu başkanları 10 ocak Çalışan gazeteciler gününü kutlayarak  basının önemine dair birer konuşma yaptı.
aksaray ticaret borsa başkanı günün anlam ve önemi ile ilgili yaptığı konuşmada; türkiye’de aksaray’da yaşamanın bir bedeli var,şuuru ile çıktıysak burada stk’sı ile bürokrasisi ile devleti ile kurumları ile ve basını ile ayrışmamız mümkün değil dedi.
başkan Özkök konuşmasının devamında; bu birliği ve beraberliği sağlama adına burada görüyoruz ki, birbirinden değerli yüreği memleketi için çarpan işini seven insanların olduğu, çünkü normalde bir kahvaltıya bir gün kimse evinden çıkıp ta bu saatte buraya gelmez. ama şehirde yaşamın bir bedeli var diyerek bu sorumluluğu taşıyan insanlar olarak sizleri görüyorum. bu duygular ile sizi tebrik ediyor aksaray’ımızın bu manada medyacılık ve habercilik manasında türkiye’de farklı iller arasında olmasını aksaray’ı marka haline getirecek projelerin ulusal düzeyde yansımasını, kötü haberlerinde içimizde bertaraf edilmesi çok önemliydi. bugüne kadar verdiğiniz ve çalışma gayretinde olduğunuz süreci yakinen içerisindeyiz. bundan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Çünkü şehir bizim şehrimiz diyerek hep sahip çıktınız ve bundan sonrada sahip çıkacaksınız. memleket bizim memleketimiz bu memlekete de ne kadar değer katarsak hep birlikte katacağız. biz bugün burada tarım platformu olarak biz şehirde tarım adına memleket adına ne iyiyse onun peşinde olacağımıza söz verdik. bundan sonrada inşallah yeni bir sürece giriyoruz. bu süreçte hep birlikte aksaray’ı marka şehir olarak kabuğunu kırmış yeni bir mücadele içerisine 2023 vizyonuna uyar bir şekilde biz aksaraylı olarak görevimizi sürdürmenin gayreti içerisinde olacağız diye konuşan aksaray ticaret borsası başkanı hamit Özkök; burada siz basın mensuplarına çok görev düşüyor, çünkü her yaptığımız proje birlikte başarıya ulaşacaktır diye konuştu.
aksaray ziraat odası başkanı emin koçak; yaklaşık 12 senedir berberiz böyle özel günlerinizde bir araya geliyoruz. Özel günlerimizde bir araya geliyoruz. basın hem ilimiz için hem ülkemiz için gerçekten çok değerli ve kıymetlidir. aksaray iyi haberlerle ön plana çıkarıyorsunuz veya çıkaramaya gayret ediyorsunuz. İnşallah bundan sonrada tarım platformu olsun, siz değerli basın mensupları olsun aksaray’ı daha ileriye taşıya bilmek için, daha iyi hizmet edebilmek için hep beraber daha iyi gayret edeceğiz diye konuştu.
aksaray damızlık sığır yetiştiriciler birliği başkanı bekir kayan burada yaptığı konuşmada; Öncelikle 10 ocak çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. sizlerin aksaray için emekleri çok, aksaray’ımızın gözü kulağısınız diyerek hepinize teşekkür ediyor gününüzü kutluyorum dedi.
aksaray damızlık koyun keçi yetiştiriciler birliği başkanı mahmut aktürk ise 10 ocak Çalışan gazeteciler günü nedeni ile yaptığı konuşmada; gazeteciler gününü kutlayarak inşallah kaleminiz haktan hakikatten, doğruluk ve adaletten ayrılmaz dedi.
başkan mahmut aktürk konuşmasının devamında; halkın haber alma özgürlüğü var. sizde bu işte çalışıyorsunuz, zor bir iş yapıyorsunuz. bunla ilgili sorunlar sıkıntılar yaşadığınızı da biliyoruz. tabi övgülerde alıyorsunuz ama eleştirildiğiniz zamanlarda var. haber yaparken neye göre kime göre yaptığınız önemli işte bir haber yapıyorsunuz biri efendim kızıyor. yapmazsanız öbürü kızıyor, böyle bir süreçteyiz o yüzden işiniz çok zor ama siz doğruları yazmaya devam edeceksiniz biliyoruz. bizde hep doğruları konuşmaya devam edeceğiz. o yüzden basın çok önemli halkın haberdar olması gerçek habere ulaşması için sizin çok büyük emek ve gayretleriniz var. İşin mutfağında olan insanalar sizlersiniz. kim ne yaparsa yapsın, hangi işi yaparsa yapsın siz yoksanız bunları insanların görmesi, duyması, örnek alması, eleştiride bulunması veya sevip sevmemesi mümkün değil o yüzden sizin yaptığınız işi önemsiyoruz. sizleri destekliyoruz tekrar 10 Çalışan gazeteciler gününüzü kutluyoruz işinizde başarılar diliyorum diye konuştu.
konuşmaların ardından aksaray’da görev yapan basın mensupları ile günün anısına hatıra fotoğrafı çektiren tarım platformu daha sonra basın mensuplarına hediye taktimin de bulundu.
haber: yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL