Köşe Yazıları

BAŞIN SAĞOLSUN TÜRKİYEM

… İdlibten gelen şehit haberi yüreklere kor ateş düşürdü.Hemşehrimiz uzm. Onb. Kadir Yıldız kardeşimizde şehadete yürüyen isimlerinarasındaydı. Şehidimizi uğurlarken Türkiye bir acı haberle daha sarsıldı. Van’ınBahçesaray ilçesinde çığ felaketi yaşandı…

BAŞIN SAĞOLSUN TÜRKİYEM

İdlibten gelen şehit haberi yüreklere kor ateş düşürdü.Hemşehrimiz uzm. Onb. Kadir Yıldız kardeşimizde şehadete yürüyen isimlerinarasındaydı. Şehidimizi uğurlarken Türkiye bir acı haberle daha sarsıldı. Van’ınBahçesaray ilçesinde çığ felaketi yaşandı. Yazıyı kaleme aldığım dakikalarda 38ölü 75 yaralı haberi geldi. Bunun içerisinde askerler de vardı. Yinehemşehrimiz Ramazan süslü kardeşimizin de şehadet haberini almış bulunduk.

Bazı zaman bize şöyle bir soru geliyor. Neden depremsavaş zulüm musibet çoğunlukla Müslümanların başına geliyor? Cevap: bu dünyaçalışma hizmet meşakkat sabır yeri. Mükafat ve rahat yeri değil. Burada cennetyok. Bu dünya Babamız Adem ile Annemiz Havva’nın ilk geldiklerinde günlerceağladıkları yerdir. Yüce Allah bakara suresi 155. Ayeti kerimede And olsun,sizi biraz korku, biraz açlık, mal, can ve mahsülün eksilmesiyle imtihanedeceğiz. Ey habibim Sabredenleri müjdele buyuruyor. Yine Cenabı hak mal vecana gelen musibetlere karşı sad suresi 44. Ayeti kerimede: Eyyubü sabredicibulduk. O ne güzel kuldu, hep Allaha yönelir ona sığınırdı. Ali İmran suresi200. Ayeti kerimede ise Ey iman edenler sabredin, sabretmekle birbirinizleyarış edin buyuruyor. Belaların en şiddetlilerini peygamberler ve Allah’ınSalih kulları yaşamıştır. Musibet kötü bir şey olsaydı Allah en sevdiğiinsanları musibetlerle denemezdi. Van’da soğuk hava şartlarında hayata vedaeden şehitlerimizin haberi gelince hemen aklımıza Sarıkamış ve başkan MuhsinYazıcıoğlu da geldi. Van bahçe sarayda hayatını kaybeden kardeşlerimize, veonlar vesilesi ile Sarıkamış’ta donarak şehadete yürüyen yiğitlerimize, davasıuğruna bedel ödeyerek üşüyorum şiiriyle adını tarihe yazdıran, ve üşüyerek bufani alemden ayrılan Mücahit Muhsin Yazıcıoğlu’na ve yanında bulunan yolarkadaşlarına Allahtan rahmet, çığ faciasında yaralı olan  kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz.Elazığ’da yüreğimiz yandı. İdlip’te bağrımızdan vurulduk. Van’da ise donduk.Başın sağ olsun TÜRKİYEM.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Selam ve dua ile. 

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL