Köşe Yazıları

AYDOĞDU VE ALTINSOY ALDIKLARI SÖZLE DEMİRYOLUNUN İHALESİNİ YAKINLAŞTIRSINLAR!

… Konunun ne olduğunun anlaşılabilmesi için başlangıcı vegelişimi hakkında özetinde özeti ’de olsa kısa bir bilgilendirme yapılmasıkanaatiyle gereğini aşağıda bilgilerinize sunuyorum; Aksaray kamuoyu tarafından çok iyi bilindiği gibi 2004Mahalli seçimleri..

AYDOĞDU VE ALTINSOY ALDIKLARI SÖZLE DEMİRYOLUNUN İHALESİNİ YAKINLAŞTIRSINLAR!

Konunun ne olduğunun anlaşılabilmesi için başlangıcı vegelişimi hakkında özetinde özeti ’de olsa kısa bir bilgilendirme yapılmasıkanaatiyle gereğini aşağıda bilgilerinize sunuyorum;

Aksaray kamuoyu tarafından çok iyi bilindiği gibi 2004Mahalli seçimleri öncesi DDY Genel Müdürlüğünden istifa ettikten sonra AkPartiden Aksaray Belediye Başkan adayı yapılan Nevzat Palta’nın seçilmesiyleparti tarafından şehrimize demiryolu getirileceği yönündeki vaat ve dönemin DDYGenel Müdürü Süleyman Karaman tarafından da bize projesi paylaşılan.

Fatih mahallesinde dönemin UDH Bakanı, Türkiye’nin sonBaşbakanı Binali Yıldırım, günümüz 15 Temmuz Milli İrade Meydanında ise AdaletBakanı Cemil Çiçek tarafından teyit edilen.

Milletvekili Ali Rıza Alaboyun’un danışmanı Gülpınar’ıneski başarılı belediye başkanlarından Rasih Bostancı tarafından TBMM’siarşivinden bulup bize gönderdiği Aksaray’ın 1845-1920 arasında 75 yıl süren ilkilçelikten kurtulmasını sağlayan 40 Numaralı kanunun Büyük Millet Meclisindegörüşülmesi esnasında söz alan Burdur milletvekili  Soysallı İsmail Suphi tarafından il yapılanAksaray’ın kalkınması için Ereğli Çakmak istasyonuna demir yoluyla bağlanmasınıistemesinin verdiği ilham.

Bu ilhamla 13 Ekim 2008’le 18 Aralık 2010’a kadar AksarayYenigün ile Güncel gazetelerinde yapılan ondan fazla haber ve yazılan köşeyazısının yanında meselenin iletildiği ilimizin Meslek Odaları ve STKyetkilileri bilgilendirildi.

Bu bilgilendirilmeyle hattın bizim için elzemliğikonusunda kendilerinin de ikna edilmelerinin yanında bunun ısrarlı şekildemahalli ve genel yetkililer nezdinde dile getirilmeleri sağlandı.

2 yıl boyunca yapılan bilgilendirmeyle Meslek Odalarıyetkilileri ve mensuplarıyla iş adamlarımız tarafından 18 Aralık 2010’dailimizi ziyaret eden dönemin U.D.H Bakanı Başbakan Binali Yıldırım’ın iknaedilmesiyle hem OSB’de hem de Belediye Tiyatro salonunda Aksaray-Ulukışla demiryolu konusundaki daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da önce 26 Haziran2011’de ve  ardından sonuncusu 2 Haziran2018’deki ”Yakında ihalesini yapacağız” a kadar çeşitli defalarla verilensözlerle gelinen aşamalara göre devam eden vaadin gerçekleştirilmesi için BinaliYıldırım’ın ilk sözünden 8 yıl 6 ay sonra Haziran 2019’da başlayan girişimlerleçalışmaya yeniden ivme kazandırıldı.

AYDOĞDU, MANTI, DİNÇER İLE AKTÜRK HAZİRAN’DA GÖRÜŞTÜKLERİULAŞTIRMA VE ALT YAPI BAKANI TURHAN’A DEMİRYOLUNUN BİZİM İÇİN ELZEMLİĞİANLATILARAK DESTEK İSTENDİ!

Geçen sene Haziran ayında Milletvekili Cengiz Aydoğdubaşkanlığındaki Vali Ali Mantı ,Belediye Başkanı Evren Dinçer ,Ak Parti Aksaraymerkez ilçe başkanı Hamza Aktürk ve ilimiz Meslek Odaları temsilcileriylebirlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan makamında ziyaretedilerek  Aksaray’a yapılacak olan ulaşımve altyapı projeleriyle ilgili istişarede bulunularak bu projelerden özellikleAksaray-Ulukışla demir yolunun yapımına öncelik verilmesi konusundaki destekisteğiyle verilen startla  girilentünelde ışığa yaklaşılması Ekim ayındaki Ak Parti’nin Afyon’daki kampıylasağlanırken, ardından ise 26 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilenaçık ve net talimatla ise tünelin çıkışına yaklaşılmasıyla  ışık görüldü!!

BAKAN TURHAN’LA GÖRÜŞMEDEN 4 AY SONRA AYDOĞDU ERDOĞAN’DANİHALE SÖZÜ ALDI!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan’la Haziran ayındayapılan görüşmeden 4 ay sonra Milletvekili Cengiz Aydoğdu’nun Ekim’in 4’ü ve6’sı arasında Kızılcahamam da yapılan Ak Parti’nin 29. İstişare veDeğerlendirme toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 1 saate yakın konuyugörüştü.

Bu görüşmede 2004’te sözü verilen ve şimdiye kadardefalarca tekrarlanan Aksaray-Ulukışla Demir yolu hattının ilimiz ve bölgemiziçin gerekliliği ve hemşerilerimizin tepkisinin anlatılmasından sonra ilk defaihalenin hızlandırılması konusunda söz aldı.

26 ARALIK’TA İL BAŞKANI ALTINSOY’UN KONUŞMASINDAN SONRACUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ULAŞTIRMA VE ALT YAPI BAKANINA HATTIN İHALESİNİN YILİÇİNDE YAPILMASI TALİMATINI VERDİ!

Milletvekili Cengiz Aydoğdu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’danEkim ayında aldığı fakat ucu açık olan sözden 3 ay sonra  26 Aralık 2019 günü Ak Parti Aksaray ilbaşkanı Hüseyin Altınsoy Belediye Başkanı Evren Dinçer, İGM başkanı MehmetTüzün, Kadın kolları başkanı Ferhan Polat ile Gençlik Kollar başkanı  Mehmet Emin Kılıç’la birlikte genel merkezdekatıldığı partisinin genişletilmiş il Başkanları istişare toplantısında  yaptığı konuşmada  konunun ehemmiyetini bir kez daha detaylıolarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve katılımcılara anlatmasıyla ucu açık olan vaatCumhurbaşkanı Erdoğan’ın burada Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Turhan’a verdiğiihalenin yıl içinde yapılması talimatıyla açık olan ucun kapatılmasıyla 15 yıl9 aylık vaat kesin söze dönüştü.!!!

AYDOĞDU VE ALTONSOY MESLEK ODALARI VE STK’LARINDADESTEĞİYLE İHALE TARİHİNİN ÖNE ÇEKİLMESİ İÇİN GECELERİ GÜNDÜZE DİŞLERİNİTIRNAKLARINA GEÇİRMELİ!!!

Önemli olan ucu kapalı sözdü.

Bu sözü’ de Cumhurbaşkanı Erdoğan 26 Aralık’ta bakanaverdiği talimatla kendisini ihale konusunda görevlendirmesiyle bundan sonrası yani ihalenin en kısa zamandayapılabilmesi bu sözün alınması için canlarını dişlerine takan MilletvekiliCengiz Aydoğdu ve il başkanı Hüseyin Altınsoy’da.

İkisi konuyu yanlarına ilimizin diğer vekili İnceöz,Belediye başkanı Dinçer, İGM başkanı Tüzün, merkez ilçe başkanı Aktürk,gereğinde diğer  ilçe ve belde Belediyebaşkanlarını,  Ak Partinin ilçelerimizinteşkilat başkanlarını, ilimizdeki ve ilçelerimizdeki tüm Meslek Odaları ile STKbaşkanlarını da alarak süreci hızlandırmaları şart.

Bu işbirliğiyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan’danhemen ihale ilanına çıkılması, yılın ilk yarısında ihalenin bitim tarihidebelli olacak şekilde yapılmasının sağlanmasıyla 2020 yılının 3. Çeyreğinde yerteslimi yapılabileceğinden yıl bitmeden temelin atılmasıyla projeye fiili startta verilmiş olur.

Zaman geçirilmeden gerekenin yapılarak hem 15 yıl 9 aylıkvadesi çoktan dolan sözün tutularak borcun ödenmesi, hem de bunun getirisindende borcunu ödeyen Partilerinin yanında kendilerinin de hem dünyada hem deahirette getirisinden yararlanmaları dileğiyle.

ŞEHİDİMİZ KADİR YILDIZ’IN RUHU ŞAD MEKANI CENNET OLSUN!!!

 Evvelki gün İdlip’tecani Esat’ın katilleri tarafından askeri konvoyumuza yapılan saldırıda 4 silaharkadaşıyla şahadet şerbeti içen uzman Onbaşı Kadir Yıldız’ımıza Mevla’mızdangani, gani rahmet ailesi ve hemşerilerimizle milletimize baş sağlı diliyorum.

Rabbim Yar ve Yardımcımız olsun.

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL