Eğitim

ASÜ YENİ PROGRAMLAR GETİRİYOR

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, bilgiyi toplumsal faydayadönüştürme ve evrensel değerler ışığında yeni bilim insanları yetiştirme yönünde gayret gösterdiklerini söyledi.  lisansüstüprogramların hem nitelik, hem de nicelik açısından geliştiğini..

ASÜ YENİ PROGRAMLAR GETİRİYOR

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, bilgiyi toplumsal faydayadönüştürme ve evrensel değerler ışığında yeni bilim insanları yetiştirme yönünde gayret gösterdiklerini söyledi. 

lisansüstüprogramların hem nitelik, hem de nicelik açısından geliştiğini kaydeden Şahin, fenve sosyal bilimler enstitülerindeki son duruma dair bilgiler verdi. her geçendönem yeni programlarla lisansüstü eğitimi daha da güçlendirdiklerini belirtenasÜ rektörü, “fen bilimleri enstitümüzde, disiplinler arası mühendislikyönetimi tezli yüksek lisans ve biyoteknoloji ve moleküler biyoloji doktoraprogramları açılmıştır. Öte yandan sosyal bilimler enstitüsü’nde de İslamİktisadı ve finansı programı yÖk’ten onay almıştır. yeni programların şehrimizeve Üniversitemize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

prof.Şahin, tüm alanlarda olduğu gibi lisansüstü düzeyde de yaşanan tüm yenilikleriyakından takip ettiklerini belirtti.

habermerkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL