Eğitim

ASÜ KOROSU ÖDÜL KAZANDI

aksarayÜniversitesi (asÜ) eğitim fakültesi müzik bölümü korosu, katıldığı uluslararasıfestivalden ödülle döndü.   denizli’dedüzenlenen “3. uluslararası pamukkale Üniversitesi korolar festivali” renkligörüntülere sahne oldu. doktor Öğretim Üyesi zeynep yadigaroğlu yönetimindeki asÜkorosu festivale özel..

ASÜ KOROSU ÖDÜL KAZANDI

aksarayÜniversitesi (asÜ) eğitim fakültesi müzik bölümü korosu, katıldığı uluslararasıfestivalden ödülle döndü.  

denizli’dedüzenlenen “3. uluslararası pamukkale Üniversitesi korolar festivali” renkligörüntülere sahne oldu. doktor Öğretim Üyesi zeynep yadigaroğlu yönetimindeki asÜkorosu festivale özel bir davetle katıldı. Çoksesli dünya halk müziklerindencaza kadar uzanan geniş repertuvarıyla dikkat çeken koro, ayakta alkışlandı.değerlendirmelerini yapan kurul, en prestijli ödül olarak kabul edilen “entonasyon,homojenlik, koro tınısı ve sahne hâkimiyeti-korodisiplini başarı Ödülü”nü asÜ ekibine verdi. başarının tesadüf olmadığını,titiz ve yoğun şekilde çalışarak pek çok etkinlikte aksaray’ı ve Üniversiteyitemsil ettiklerini belirten bölüm başkanı prof. dr. süleyman tarman, “Ödülüaldığımız için mutluyuz. düzenlenen festivalde koroya doktor Öğretim Üyesi pınarŞahin piyanosuyla, doktor Öğretim Üyesi güray alyörük de gitarıyla eşlik etti. kendilerinede çok teşekkür ediyoruz” dedi.

asÜrektörü prof. dr. yusuf Şahin de müzik bölümü ekibini başarıları münasebetiyletebrik etti ve kültür-sanat faaliyetlerinde derinleşmeye çalıştıklarınıvurguladı.

habermerkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL