Asayiş

SİLAH OPERASYONU

aksaray’da polis ve jandarmanın silah kaçakçılarınayönelik yaptığı ortaklaşa operasyonda 6 adet ruhsatsız tabanca, 4 adet avtüfeği, çok sayıda mermi ile fişek ele geçirildi. 

edinilen bilgilere göre operasyon, aksaray’ın merkezebağlı bebek köyünde 3 ayrı adrese gerçekleştirildi. aksaray İl emniyetmüdürlüğü kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele (kom) Şubesi ekipleri ve İljandarma komutanlığı ekipleri, köyde birçok ruhsatsız silah olduğu bilgisineulaştı. bir süre köyde teknik ve fiziksel takip yapan polis ve jandarmaekipleri, r.d. (78), n.d. (52) ve h.d. (64) isimli şahısları tespit etti.yapılan takibin ardından yeterli delil ve bulgulara ulaşan kom ekiplerioperasyon için düğmeye bastı. sabah erken saatlerde eş zamanlı olarak 3 farklıadrese baskın yapan polis, 3 şüpheliyi de yakalayarak gözaltını aldı. evlerdeyapılan geniş çaplı aramalarda 6 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet silah dürbünü,2 adet el telsizi, 4 adet av tüfeği, silahlara ve tüfeklere ait şarjörler ileçok sayıda değişik çaplarda mermi ve fişek ele geçirildi. yakalanan şüphelilersorgulanmak üzere emniyete götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

haber vedat tunç

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası