Asayiş

SAHTE POLİS ARACI İLE KAÇAK SİGARA SEVKİYATI

e-90 karayolunundenetim noktasında durdurulan çakar lambalı araçta yapılan aramada, çok sayıda gümrükkaçağı sigara ele geçirildi.

aksaray’da, çakarlamba ile polis aracı görünümü verdikleri araçla kaçak sigara sevk etmekisteyen polis memuru ve yanındaki kişi tutuklandı.

edinilen bilgileregöre, aksaray İl emniyet müdürlüğü kaçakçılık ve organize suçlarlamücadele Şubesi ekipleri, bir polis memurunun sahte polis aracıyla sigarakaçakçılığı yapacağı bilgisi üzerine, plakası önceden belirlenen aracı takibealdı. aksaray-adana kara yolunda bir süre takip edilen 06 … 446 plakalıminibüs, polis ekipleri tarafından uygulama noktasında durduruldu. Çakar lambatakılı aracın kapılarında da mühür olduğu belirlendi.

araçta yapılanaramada, 8 bin 360 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

ayrıca araçtan 3sahte plaka, hakkari emniyet müdürü adı ile düzenlenmiş 4 adet sahte imzalı vemühürlü belge, 1 ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait sahte taşıma ruhsatıçıktı.

minibüs sürücüsüfatih d. ile murat k. gözaltına alındı.

yapılanaraştırmada, murat k’nin, ankara emniyet müdürlüğü koruma Şubesinde görevliolduğu tespit edildi.

emniyettekiişlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemecetutuklandı.

haber yaşar k.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası