aksaray emniyet müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda aksaray merkezindedeğişik tarihlerde meydana gelen ve toplam değeri 40.000 tl civarında olan 11ayrı evden, İşyerinden hırsızlık, kap kaç ve motosiklet hırsızlığı olaylarınıyaşı küçük f.a, r.b, a.u ve f c.Ç ve gökhan e (29) isimli şahıslarıngerçekleştirdiği tespit edildi.
İl eminiyet müdürlüğü tarafından yapılan uzun soluklutakip ve tarassut çalışmaları neticesinde şüpheli şahıslar şafak vakti yapılanoperasyonla yakalandı.
yakalanan şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda çoksayıda çalıntı malzemeler ele geçirilerek sahiplerine teslim edildi.
25.10.2018 günü adli makamlara sevk edilen 5 şüpheli tutuklanarakcezaevine gönderildi.
haber merkezi