Asayiş

OTOMOBİL HIRSIZLIĞI OPERASYONUNDA 5 GÖZALTI

aksaraymerkezli olarak toplam 3 ilde düzenlenen otomobil hırsızlığı operasyonunda 5şüpheli yakalandı.

aksarayİl emniyet müdürlüğü kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele Şube ekiplerinceaksaray ve çevresinde organize şekilde meydana gelen otomobil hırsızlıklarınınaydınlatılması için yapılan çalışmada 5 kişi yakalandı.

İlemniyetine bağlı kom ekiplerince yaklaşık 4 ay sürdürülen teknik ve fizikiçalışmalar neticesinde şüphelilerin kimlikleri tespit edildi. cumhuriyetbaşsavcılığının talimatıyla aksaray, ankara ve konya ile karapınar ilçesinde eşzamanlı operasyon düzenledi. yapılan operasyonda a.a. (35), r.t. (38), b.y.(44), a.s. (38) ve f.a. (21) gözaltına alındı. Şüpheliler, sağlık kontrolününardından “suç örgütü kurma, nitelikli hırsızlık ve dolandırıcılık, resmibelgede sahtecilik” suçlarından adliyeye sevk edildi. zanlıların işyerlerindeki aramada, çok sayıda çalıntı araç parçası, plaka ve kilitliaraçları açmaya yarayan maymuncuk tarzı aparat ile şasi ve motor numaralarınındeğiştirildiği değerlendirilen 7 araç ve bu işlemde kullanılan üzerinderakamlar bulunan cihaz ele geçirildi. 

haberyaşar k.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası