Asayiş

MAHREM ABİLER OPERASYONU YAPILDI

aksaray merkezli 13 ilde fetÖ/pdy’nin mahrem abilerineyönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan anadolu ajansı (aa)aksaray muhabirinin ardından gaziantep muhabiri de itirafçı oldu.   

aksaray cumhuriyet başsavcılığı tarafından yürütülensoruşturma kapsamında fetullahçı terör Örgütü/paralel devlet yapılanması’nın(fetÖ/pdy) öğrenci yapılanmasının mahrem abileri ve askeri okul, polis okulu veortaokulların bölge sorumlusu oldukları belirlenen 20 şüpheli hakkında yakalamakararı çıkmıştı. bunun üzerine harekete geçen aksaray İl emniyet müdürlüğükaçakçılık ve organize suçlarla mücadele (kom) Şubesi ve terörle mücadele (tem)Şubesi ekipleri, 3 mayıs’ta aksaray merkezli bursa, gaziantep, Şanlıurfa,siirt, bilecik, gebze, ankara, malatya, kayseri, konya, kahramanmaraş ve hatayolmak üzere 13 ilde  gerçekleştirdiklerieş zamanlı operasyonla 20 şüpheliyi yakalayarak gözaltına almıştı. 

operasyon kapsamında aksaray’da gözaltına alınan aaaksaray muhabiri t.k. (30), emniyetteki sorgusunda itirafçı oldu. İtirafındaortaokul öğrencilerinin abisi olduklarını söylediği öğrenilen t.k’nin şu anfetÖ/pdy soruşturması kapsamında tutuklu olarak cezaevinde olan ferhat k.tarafından aksaray’a getirildiklerini, burada ağabey olduklarını ve bu kapsamdaüniversitede ve ortaokullarda ağabeylik yaptıklarını söylediği öne sürüldü.ayrıca o dönemde yine aksaray’da aa muhabiri olarak görev yapan ve daha sonragaziantep aa muhabirliği görevine gönderilen Ö.b’nin de ağabey olduğunu itirafeden t.k.’nın polis, askeri ve ortaokullarda ağabeyliği aa muhabiri Ö.b. veferhat k. ile birlikte yaptıklarını söylediği iddia edildi. 9 mayıs’ta adliyeyesevk edilen t.k., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

aa aksaray muhabiri t.k.’nın itirafçı olmasının ardındangaziantep aa muhabiri Ö.b. de gerçekleştirilen operasyonla  gaziantep’te yakalanarak aksaray’a getirildi.aksaray eğitim ve araştırma hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildiktensonra sorgulanmak üzere İl emniyet müdürlüğüne götürülen Ö.b. de itirafçı oldu.Ö.b’nin 2009 yılında cemaate bağlı bir dershaneye gittiği, sonrasındaüniversiteyi kazandığı ve cemaat evlerinde kaldığı öğrenildi. Şüpheli Ö.b.,emniyetteki sorgusunun ardından aksaray adliyesine sevk edildi. İtirafçı olarakhakim karşısına çıkan Ö.b., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

İha

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası