Asayiş

KAÇAK AVCILIĞA GEÇİT YOK

aksaray orman ve su İşleri müdürlüğü ekipleri aksaraygenelindeki kaçak avlananların kabusu olmaya devam ediyor. 

aksaray genelinde av mevsimi ile birlikte birçok kaçakavcının kabusu olan aksaray orman ve su İşleri müdürlüğü çalışanları kaçakavcılara geçit vermeyerek cezai işlemde bulunuyor.

kaçak avcılara yönelik olarak denetimlerinde sıklıklayapıldığını ifade eden orman ve su İşleri aksaray Şube müdürlüğü yetkilileri ;“kaçak avcılarla gerekli mücadele yapılıyor. jandarma ve emniyet güçlerinin deyardımları ile kaçak avlanmaya geçit vermemeye çalışıyoruz. 2018 avlanma yılıda kaçak avcılarla mücadelemiz sürüyor. bu yıl 63 avcıya 75 bin lira idari paracezası uyguladıklarını belirten orman ve su İşleri aksaray Şube müdürlüğüyetkilileri bununla birlikte 10 tane takozsuz tüfek ile tavşan avındakullanılan 1 far ile 2 tanede keklik sesi çıkartan cihaz ele geçirdik bununyanında sosyal medya üzerinden av da paylaştığı görsellerden de para cezasıkesmeye başladık.  .”dedi.

zorlu kışaylarında yaban havyalarına yiyecek bırakılacak

aksaray genelinde kış şartlarında yem bulmakta zorlananyaban hayvanları için doğaya yem bırakma faaliyetlerinin bu yılda devamedeceğini ifade eden yetkililer ; “her yıl olduğu gibi, mevsim koşullarınınkötü olduğu günlerde yaban hayvanlarının sağlıklı bir şekilde hayatlarınısürdürebilmeleri için yemleme çalışmasını bu av sezonunda yapacağız. her yılyaban hayvanlarına yönelik yemleme çalışmalarımız oluyor. yoğun kış şartlarındayaban hayvanları yem bulmakta zorlanıyor. hayvanların yaşamlarını idameettirmeleri ve yakın yerleşim yerlerine zarar vermemeleri için kış süresinceyemleme yapılacak” dedi.

avcılara kurslaraçılıyor

orman ve su İşleri aksaray Şube müdürlüğü yetkilileriaksaray genelinde bu yıl merkezde 3 kurs ve güzelyurt ve ortaköy ilçelerindebirer kurs açarak 100 kişiye avcı eğitim kursu vereceğiz. Şehrimizde 950 aktifbelgeli avcımız var. bu sezon avcı başına günlük 1 tavşan, 10 bıldırcın, 6güvercin, 2 keklik, 6 kaz, 6 ördek, 5 çulluk limitleri var. bu limitlerinüzerine çıkan avcılara da cezayı işlem uyguluyoruz” dediler.

haber vedat t.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası