Asayiş

Jandarmadan kaçış yok; 7 kişi yakalandı!

Aksaray Jandarma Komutanlığı ekipleri çeşitli suçlardan aranan, toplam (7) şahsı devriye faaliyetleri esnasında yakaladı.
Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesi içerisinde emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, yasadışı faaliyeti olan kişi veya kişileri tespit etmek, suç ve suçlu bağlantılarını ortaya çıkarmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.
Edinilen bilgiye göre, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları üzerine Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, Komando Timlerinin de desteği ile JASAT Dedektifleri ve Asayiş Timleri tarafından yol kontrolü ve devriye faaliyetleri gerçekleştirildi.
Devriye ve yol kontrolü faaliyetleri sırasında; “Kasten Yaralama” suçundan aranan ve hakkında “3 yıl 9 ay” kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edilen bir şahıs, “Vergi Usul Kanununa Muhalefet” suçundan aranan ve hakkında “3 yıl 6 ay” kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edilen bir şahıs, “Hırsızlık” suçundan aranan ve hakkında “4 yıl 2 ay” kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edilen bir şahıs, “Uyuşturucu Madde Kullanmak ve Bulundurmak” suçundan aranan ve hakkında “1 yıl 8 ay” kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir şahıs tespit edildi.
Bununla birlikte; “Hırsızlık” suçundan aranan ve hakkında “8 yıl 8 ay” kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edilen bir şahıs, “Hırsızlık” suçundan aranan ve hakkında “4 yıl 9 ay” kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edilen bir şahıs, “Dolandırıcılık” suçundan aranan ve hakkında “3 yıl 4 ay” kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edilen bir şahıs olmak üzere toplamda (7) şahıs yakalanarak gözaltına alındı.
Gözaltına alınan şüpheliler Jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adli makamlara sevk edildi. Şüpheli şahıslar çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine teslim edildi.
Jandarma ekipleri konuya dair yaptığı açıklamasında; “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, ilimize asayiş ortamının sağlanması ve yasadışı faaliyeti olan kişi veya kişilerin yakalanarak adlî makamlara teslim edilmesini sağlamak amacıyla titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir” dedi.
Haber: Fatma Altınok

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası