Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Jandarma havaya ateş açan bir şahsa ceza yazdı

Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceğini

Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceğini Karartma projesi kapsamında İl Jandarma Komutanlığı, düğünlerde resmi ve sivil personellerini görevlendiriyor.
Aksaray İl Jandarma Komutanlığı, “Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceğini Karartma” pojesi kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Düğün, nişan ve asker eğlenceleri gibi faaliyetlerde, silahla havaya ateş etme sonucu meydana gelebilecek olumsuzlukları engellemeyi amaçlayan İl Jandarma Komutanlığı, düğünlerde resmi ve sivil personellerini görevlendiriyor. Ortaköy İlçesi Devedamı Köyünde yapılan bir düğünde, E.D isimli şahsın etrafta korku ve panik yaratacak şekilde havaya ateş etmesi sonucunda düğünde görevli jandarma personeli tarafından yakalandı. Havaya ateş eden şahsın üzerinde yapılan aramada bir adet kurusıkı tabanca ele geçiren Jandarma ekipleri tabancaya el koyarken, E.D isimli şahsa 5 bin 252 TL idari para cezası uyguladı.
Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca yapılan açıklamada; “Sorumluluk alanlarımızda yapılan düğün, nişan ve asker eğlenceleri gibi faaliyetlerde, silahla ateş etme olaylarının önlenmesi, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde eğlence faaliyetlerini icra etmeleri için titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir” denildi.

Haber Avni Kuru