Asayiş

FETÖ’NÜN YENİ YAPILANMASINA OPERASYON

aksaray y emniyetinden fetÖ/pdy terör Örgütünün yeni yapılanmasına operasyon.

aksaray’da polisinfetÖ/pdy’ye yönelik gerçekleştirdiği operasyonda örgütün yönetici ve üyesi olan3 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. 

operasyon sabah erkensaatlerde aksaray merkezde gerçekleştirildi. edinilen bilgiye göre, daha öncefetullahçı terör Örgütü/parelel devlet yapılanması (fetÖ-pdy) kapsamındahaklarında yasal işlem yapılan 3 ayrı şüphelinin halen deşifre olmamış örgütüyeleriyle hareket ederek tekrar yapılanmak için örgütsel faaliyetleryürüttükleri bilgisine ulaşan İl emniyet müdürlüğü kaçakçılık ve organizesuçlarla mücadele (kom) ile terörle mücadele (tem) Şubesi ekipleri,şüphelilerin peşine düştü. 6 ay önce şüphelileri tespit ederek teknik vefiziksel takibe başlayan kom ve tem ekipleri 6 aylık çalışmanın ardındanyeterli delil ve bulgulara ulaşarak operasyon için düğmeye bastı.gerçekleştirilen operasyonda fetÖ/pdy terör örgütü yöneticisi ve üyesi olan h.m(51), h.h.b. (61) ve v.k. (47) isimli şüpheliler ikametlerinde yakalanarakgözaltına alındı. Şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildikten sonrasorgulanmak üzere İl emniyet müdürlüğü’ne götürüldü. 

haber yaşar karatay

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası